Ubierz Pajacyka - KSA

Krakowskie Szkoły Artystyczne zostały zaproszone do współpracy przez Polską Akcję Humanitarną przy organizacji konkursu „Ubierz pajacyka”, pokazu oraz aukcji charytatywnej.

Konkurs jest przeznaczony dla słuchaczy Krakowskich Szkół Artsytycznych i polega na zaprojektowaniu i wykonaniu stroju dla drewnianej kukiełki Pajacyka. Ze wszystkich zgłoszonych projektów jury wybierze jeden najlepszy, który wraz z projektami znanych polskich projektantów zostanie wystawiony na wielkiej aukcji 30 maja w Warszawie. Wśród zaproszonych projektantów znajdują się: Teresa Rosati, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, Jerzy Antkowiak, Plich, Peggy Pawłowski (absolwentka SAPU 2008), Ewa Minge, Natalia Jaroszewska, Arkadius, swój projekt przedstawi również  Janina Ochojska.

Z kolei jury szkolne wybierze kilkanaście najlepszych projektów spośród wszystkich zgłoszonych przez słuchaczy KSA i one zostaną przedstawione do licytacji podczas czerwcowego pokazu SAPU. Wcześniej pojawią się na wystawie na Cracow Fashion Week 2010.

Wykonanie pajacyka z dowolnego materiału oraz stroju dla niego jest obowiązkowym zadaniem do zaliczenia semestru w SAPU. Ubrania Pajacyka stają się własnością PAH, by można je było później licytować na aukcjach.

Termin złożenia prac: 15 marca!