Szkoła Kreatywnej Fotografii sponsorem regionalnym konkursu Discover Europe - KSA

Erasmus Student Network Polska już po raz siódmy organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla Studentów Discover Europe. Konkurs objął swym zasięgiem także inne kraje europejskie, stając się Ogólnoeuropejskim konkursem  fotograficznym dla studentów. W tym roku Szkoła Kreatywnej Fotografii została Sponsorem Regionalnym Konkursu.

Celem Discover Europe jest spojrzenie na Europe oczyma studentów  z całego kontynentu. Konkurs stanowi doskonałą szansę do zaprezentowania własnego spojrzenia na kultury innych krajów oraz stwarza możliwość międzynarodowej wymiany doświadczeń. Jest także okazją do rozwoju i doskonalenia umiejętności fotograficznych, dzielenia się wrażeniami z pobytu za granica, w tym także na stypendiach zagranicznych, oraz pokazania różnorodności Europy, jej tradycji i zwyczajów. Konkurs Discover Europe jest kolejna szansą podjęcia międzykulturowego dialogu, do którego Erasmus Student Network od lat zachęca wszystkich młodych ludzi.

W tym roku uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia w trzech kategoriach:

– Citizen of Europe (Obywatel Europy)

– My Europe, my home (Mój kawałek Europy)

– Surprise me, Europe! (Europo, zaskocz mnie!)

W każdej kategorii na etapie lokalnym nagradzamy po trzy osoby, dodatkowo wyróżniamy pięcioro uczestników. Przechodzą oni następnie do kolejnego etapu –  centralnego. SKF sponsoruje trzy główne nagrody na szczeblu regionalnym – małopolskim: bezpłatne wakacyjne warsztaty fotograficzne.

Czas przebiegu akcji: 1-31 marzec – jest to okres w którym to wszyscy zainteresowani mogą przesyłać swoje fotografie. W tym czasie Szkołą Kreatywnej Fotografii zorganizuje warsztaty fotograficzne.  15 kwietnia planowana jest gala finałowa w klubie Łódż Kaliska w Krakowie, na której to odbędzie się wręczenie nagród laureatom. W maju natomiast zorganizowany będzie finał konkursu na etapie centralnym w Warszawie. Więcej o konkursie można przeczytać tutaj.

School of Creative Photography has became regional sponsor of Discover Europe – a student photography contest organized by Erasmus Student Network. The contest has a European level, which makes it possible to establish an international connection between the participants, who, by submitting their work, present their own point of view on the variety of cultures throughout the Europe and break the stereotypes. The idea of the competition is based on the possibility to show, through photography, the beauty of Europe, its tradition and customs, as well as on the opportunity to share the experiences of travelling or of taking part in a students’ exchange program. The contest can be also considered an once-in-a-lifetime opportunity to develop your photographic skills by taking part in the Discover Europe School of Photography, available on the website.

This year, there are three unique categories:
Citizen of Europe – showing various images of Europeans
My Europe, my Home – presenting picturesque places in Europe
Surprise me Europe! – showing amusing or intriguing event or happening

The contest consists of two parts: the local stage and the central stage. Additionally, the photos will also be rated on the Internet, by the users who registered through the form on the website. Everyone will be able, then, to choose his favourite photo, which ultimately may result in the very photo winning the contest!

Cracow School of Art and Fashion Design – Photography Department will found prizes for winners in Lesser Poland area.