Przestrzeń Fashion - wystawa fotografii - KSA

Nie od dziś wiadomo, że architektura i moda są ściśle ze sobą związane. Moda czerpie z architektury pełnymi garściami, wykorzystując na swój użytek przestrzenność konstrukcje i idealnie wyważone proporcje, ta natomiast odwdzięcza się jej tworząc fascynująca oprawę dla ekskluzywnych ubrań.

Mając na uwadze nową estetykę przestrzeni miejskiej, salon multibrandowy Three Crosses Square zaproponował zorganizowanie konkursu „Three Crosses Square – Przestrzeń Fashion”, do udziału którego zaprosił studentów Szkoły Kreatywnej Fotografii. Ich zadaniem miało być ukazanie na fotografiach wzajemnego przenikania się architektury i mody, ich koegzystencji w nowoczesnym mieście. Aby dodatkowo utrudnić zadanie, pomysłodawca konkursu narzucił miejsce wykonania fotografii, którym był Plac Trzech Krzyży w Warszawie. Studenci stanęli przed niełatwym wprawdzie, ale niezwykle inspirującym zadaniem artystycznym. Dodatkową zachętą dla uczestników były atrakcyjne nagrody ufundowane przez Three Crosses Square w postaci voucherów do zrealizowania w salonie sponsora. Pod opieką wykładowcy Szkoły Kreatywnej Fotografii studenci udali się więc do stolicy na sesję, gdzie przez cały dzień pracowali nad uchwyceniem korelacji tych dwóch dziedzin sztuki.

Efekt ich pracy przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wszystkie prace reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, co znacznie utrudniało wybór laureata konkursu. Ostatecznie jury pod przewodnictwem Pana Mariusza Kaczmarczyka reprezentującego Salon Three Crosses Square wybrało zwycięzcę, którym został Artur Adamiec. Dodatkowo zostały przyznane wyróżnienia dla Małgorzaty Podstawy oraz Juliana Keno-Lilienthala.

Prace zarówno laureatów jak i niektórych pozostałych uczestników będzie można oglądać od 21 stycznia do 20 lutego w Galerii Kazimierz (na parterze koło Salonu Venezia), ul. Podgórska 34 w Krakowie. Wystawa rozpocznie się wernisażem w dniu 21 stycznia.