Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SYNESTEZJE. Muzyka Plastyka Słowo | XI EDYCJA - KSA

SYNESTEZJE. Muzyka Plastyka Słowo | XI EDYCJA

W dniach 26-29 października 2023 r. w Krakowie odbędzie się Festiwal Synestezje. Hasłem tegorocznej edycji są „PO:ŚWIATY ” – to artystyczna koncepcja, oparta na odkrywaniu nieeksploatowanych stref wyobraźni twórców. Krakowskie Szkoły Artystyczne są Partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.

Festiwal rozpocznie Pokaz Mody, podczas którego zobaczymy kolekcje absolwentów SAPU, Aliny Danilovej, Macieja Nodzeńskiego oraz Karoliny Siek. Zapraszamy o godz. 19:00 do Klubu Studio przy ul. Budryka 4 w Krakowie.

Wstęp wolny! 

Po pokazie odbędzie się wernisaż wystaw festiwalowych. Wystawy będą otwarte podczas trwania Festiwalu: 26.10 – 29.10.

Partnerem wydarzenia jest nasza Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Szkoła Choreografii.

Sprawdźcie więcej informacji o programie na stronie: www.synestezje.pl

 

 

EDYCJA XI / 2023

PO:ŚWIATY to artystyczna koncepcja, oparta na odkrywaniu nieeksploatowanych stref wyobraźni twórców. To termin, który odnosi się do przestrzeni, w której artyści, pisarze, projektanci i twórcy innych dziedzin tworzą za pomocą swoich prac zupełnie nowe, nieodkryte dotąd światy.

Twórcy dążą do stworzenia unikalnych, spójnych i zaskakujących rzeczywistości, które odbiegają od tego, co jest już znane i eksplorowane. To właśnie oni pragną się wyzwolić od ograniczeń rzeczywistości fizycznej, społecznej czy czasowej. Aby odkryć nowe sposoby wyrażania swoich wizji i pomysłów. Jest to także sposób na oddanie hołdu kreatywności i wyobraźni, umożliwiając artystom wyjście poza konwencje i otwarcie drzwi do zupełnie nowych horyzontów twórczych.

PO:ŚWIATY obejmują literaturę, sztukę wizualną, film, muzykę, projektowanie gier komputerowych oraz wiele innych dziedzin. Artyści starają się rozbudować te światy wewnętrznie spójnie, uwzględniając ich zasady, historię, kulturę, społeczeństwo i nawet język. Często tego rodzaju twórczość może zainspirować odbiorców do własnych refleksji i interpretacji, otwierając drzwi do dyskusji na temat głębszych znaczeń i idei.

Odkryjcie z nami zupełnie nowe, nie eksploatowane wcześniej artystyczne przestrzenie. Zagłębcie się w artystycznej, synestezyjnej ekspresji. Odwiedźcie z nami PO:ŚWIATY.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz