Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SYNESTEZJE 2023 | Relacja po wydarzeniu - KSA

SYNESTEZJE 2023 | Relacja po wydarzeniu

Koniec października należał do Klubu Studio! Festiwal Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo przeniósł nas w fantastyczne „PO:ŚWIATY”, w których moda, muzyka i obraz przenikają się wzajemnie i oddziałują na wszystkie nasze zmysły. Krakowskie Szkoły Artystyczne były Partnerem wydarzenia.

SYNESTEZJE. Muzyka Plastyka Słowo | XI EDYCJA

Fot.: Alicja Miękina, Zuzanna Nóżka 

 

Fantastyczne prelekcje światotwórcze, powalający multisensoryczny pokaz mody, zapierający dech w piersiach performatywny balet artystyczny oraz koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej – to było coś, czego jeszcze długo nie zapomnimy!

Festiwal Synestezje okazał się prawdziwą artystyczną ucztą. Podczas otwarcia Festiwalu nie mogliśmy oderwać oczu od ekscytującego UV Show Teatru Ognia LOS FUEGOS. Pokaz Mody, podczas którego swoje kolekcje zaprezentowali absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, przeniósł nas w zupełnie nowe artystyczno-modowe światy, a spektakl action painting TABULA RASA w wykonaniu Art Color Ballet rozświetlił nasze dusze i dopełnił wieczorne katharsis!

 

Fot. Tomasz Piotrowicz

 

Po pełnych emocji występach w ramach zasłużonego relaksu przenieśliśmy się do Gabinetu Maporoba, czyli Niepraktycznego Kartografa! Dla spragnionych wiedzy geograficznej i fantastycznej czekał zarówno mapy fantastycznych światów, jak i przybory oryginalne przybory do kreślenia map. W podziemiach uczestnicy mogli odkrywać fantastyczne przestrzenie będące odbiciem przez ludzkiej kreatywności.

Gwiazdy YouTube’a, czyli Krzysztof M. Maj, Czerw Fantastyczny i Bez/Schematu, przybliżyły nam tajemnicę ucieczki od codzienności – eskapizmu. Podczas warsztatów mieliśmy okazję odkrywać, jak i tworzyć wyimaginowane krainy, jak nadawać życie koncepcjom magii i jak zgłębiać wizje apokalipsy.

A co do koncertów… Avi, Meek, Oh Why?, Sarsa, Rita Pax, Porter/Karczewska – ci artyści sprawili, że serca biły mocniej, a nogi same tańczyły! Była to prawdziwa uczta dla zmysłów, zarówno dźwiękowo, gdyż na naszej scenie zaprezentował się przekrój gatunków muzycznych, jak i wizualnie dzięki zjawiskowemu oświetlaniu oraz pięknym kreacjom artystów.

Festiwal Synestezje – to właśnie tam światy artystyczne stają się rzeczywistością. Jak podobały Wam się tegoroczne PO:ŚWIATY?

 

Reportaż słuchaczy Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF: Anna Machaj, Martyna Rejdych, Paulina Ujek, Tomasz Piotrowicz, Zofia Krupa

Tancerki: Martyna Sajdok, Zuzanna Żydek

 


Partnerem wydarzenia była nasza Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Szkoła Choreografii.

Sprawdźcie więcej informacji o programie na stronie: www.synestezje.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz