Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SUPERNATURAL - wystawa dyplomowa Eweliny Brzezińskiej - KSA

SUPERNATURAL – wystawa dyplomowa Eweliny Brzezińskiej
  • On Lipiec 11, 2019
  • http://www.ksa.edu.pl

Supernatural – nadnaturalny. Nadprzyrodzony. Fantastyka sprowadzona na Ziemię. Zobaczcie zdjęcia Eweliny Brzezińskiej, tegorocznej absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii.

SUPERNATURAL to tytuł wystawy dyplomowej Eweliny Brzezińskiej. Odbyła się ona w czerwcu, w Solvay Park Art Gallery, ul. Zakopiańska 105.

Kilka słów od autorki:

„Moje inspiracje pochodzą z natury oraz z cyklu filmów Matthew Barneya noszących tytuł kolejno od „Cremaster 1” do „Cremaster 5”. Filmy dotyczą procesów stworzenia. Powstały przez fascynację autora cielesnością i ćwiczeniami ludzkich ograniczeń. Podoba mi się pomysł Barneya, według którego używa własnej formy języka, jakim porozumiewa się z widzem. Film jest nie do streszczenia, gdyż przypomina raczej serię halucynacji, w których wszystko jest niedookreślone i metaforyczne. Wizualna strona dzieła przemawia do mnie jeszcze bardziej. Pojawiają się w nim zdeformowane stworzenia, ludzie, którzy nie do końca są ludźmi, ekscentryczne kostiumy, sekretne znaki i symbole oraz poplątane ornamenty. Wszystko to przedstawione jest w barwach niespotykanych w naturze. Każdy kadr jest przyjemny dla oczu. No, może nie wszystkich.

Również postacie fantastyczne odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu moich zdjęć. Są symbolem pewnej wolności i wyobraźni, która pozwala człowiekowi kreować własne światy.

Na moich pracach dyplomowych chciałam uzyskać nastrój niepewności i niedopowiedzenia. Również nie są one „upiększane” w Photoshopie, gdyż zależało mi na efekcie zupełnie odwrotnym. Jeśli elfy żyłyby na Ziemi, z pewnością byłyby niedoskonałe jak my.”

 


Indywidualne:

Cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii (SKF). Pierwsza edycja Indywidualnych odbyła się w 2009 roku. Co roku w ramach Indywidualnych w różnych galeriach i kawiarniach w Krakowie odbywa się kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, prezentujących prace dyplomowe absolwentów.

Zdjęcia prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, fotografię inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny. Co roku przyciągają one liczną publiczność.

Zdjęcia prezentowane na wystawach są starannie selekcjonowane przez promotorów, wykładowców Szkoły Kreatywnej Fotografii, artystów i czynnych fotografików m.in. przez dr Jerzego Gawła, dr Piotra Korzeniowskiego, dr Tomasza Agata Błońskiego, mgr sztuki Marzenę Kolarz, mgr Jerzego Pireckiego, co gwarantuje znakomity poziom artystyczny prezentowanych zdjęć

Organizatorem cyklu wystaw jest Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Polska Fundacja Sztuki i Mody.

 

Indywidualne 2019 Wystawy dyplomowe Szkoły Kreatywnej Fotografii

Call Now ButtonZadzwoń teraz