Stypendium w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru - KSA

Stypendium w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru

W roku szkolnym 2022/2023 stypendium dla najlepszego słuchacza / słuchaczki otrzymały ex aequo Lucyna Kot (SAPU) oraz Monika Čopáková (Fashion Design). Gratulujemy!

W Krakowskich Szkołach Artystycznych istnieje możliwość uzyskania stypendium za najlepsze wyniki w nauce. Zobaczcie prace artystyczne i projekty tegorocznych laureatek stypendium SAPU:

Kolekcja Lucyny Kot „Time to Fly”

Kolekcja inspirowana życiem Fridy Khalo oraz poszukiwaniami drogi uwolnienia od ograniczeń. Autorka wykorzystała szlachetne tkaniny oraz pozyskane z second – handów. Samodzielnie stworzone konstrukcje, autorskie nadruki, zdobienia tkanin i hafty.

A collection inspired by the life of Frida Khalo and the search for a way to be free from limitations. The author used fine fabrics and obtained from second – hand stores. Self-created constructions, author’s prints, fabric embellishments and embroideries.

Monika Čopáková (Słowacja) „VERTIGO”

Zniekształcona rzeczywistość i płynny ruch zaprezentowane dzięki zastosowaniu innowacyjnych technik druku 3D na tkaninach, autorskich nadruków oraz oryginalnych detali w konstrukcji.

Distorted reality and liquid motion presented by the use of innovative techniques 3D printing on textiles, author’s prints on fabrics and original details in the construction.

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie – od 1994 roku

• Dzienne/zaoczne(2 weekendy/miesiąc).
  • Uczymy stacjonarnie,w profesjonalnych pracowniach.
  • 2,5 roku nauki (5 semestrów). Tygodniowo 22-25 godzin lekcyjnych.
  • Rok szkolny trwa od października do czerwca.Masz 3 miesiące wakacji po każdym roku.
  • Dyplom z tytułem PROJEKTANT MODY,szeroko uznawany w Polsce i na świecie.
  • SAPU funduje STYPENDIUM  dla najlepszego studenta.

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru / Fashion Design

FASHION and JEWELLERY DESIGN in ENGLISH  – POLAND, EUROPE

• Full time. FASHION DIPLOMA  PROGRAM.
  • OnCampus, 95% of classes in the professional studios.
  • Two- and -half Years. (5 semesters).Weekly attendance 22-25 hours.
  • No entry exams. No portfolio is required.
  • You need no former experience in fashion.
  • DIPLOMA with the title – Fashion Designer.
  • Number of places is limited.
  • APPLY ONLINE before places run out!

Fashion School in English