Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Zaprojektowani i wystawa znaków graficznych w Bunkrze

Spotkanie wokół Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych

Jednym z naszych partnerów podczas tegorocznej edycji Zaprojektowanych była Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. W sobotę w Pawilonie Wystawowym odbyło się Spotkanie wokół Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. W programie znalazły się wykłady:
Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej (komisarze OWZG), Przemek Dębowski (Wydawnictwo Karakter), prof. Wiesław Grzegorczyk (Wydział Grafiki, Uniwersytet Rzeszowski)
Papajastudio (Joanna Słysz, Adam Lis)
Motor Studio (Natalia Bliska i Andrzej Leraczyk)
Parastudio (Dagmara Berska i Grzegorz Podsiadlik)
UVMW (Robert Mendel i Jacek Walesiak)

Znaki graficzne – powszechnie nazywane także logo – otaczając nas na co dzień, kształtują naszą wizualną rzeczywistości i stają się częścią popkultury. Przy okazji Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, która zawitała do krakowskiego Bunkra Sztuki, odbyły się spotkania z twórcami znaków graficznych. Opowiedzieli o tym jak przebiega proces projektowania znaku i systemu identyfikacji wizualnej, co sprawia, że znak jest dobry alby zły, oraz dlaczego jest on taki ważny. Prezentacje przeprowadzili Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej (komisarze wystawy) oraz Przemek Dębowski z wydawnictwa Karakter. Był z nami tego dnia profesor Wiesław Grzegorczyk, a także krakowskie i warszawskie studia projektowe, których znaki znalazły się na wystawie: Papajastudio, Motor Studio, Parastudio i studio UVMW.

Więcej o wystawie: http://bunkier.art.pl/?wystawy=druga-ogolnopolska- wystawa-znakow-graficznych

Call Now ButtonZadzwoń teraz