Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SKF - zdobądź zawód, który da Ci niezależność i satysfakcję! - KSA

SKF – zdobądź zawód, który da Ci niezależność i satysfakcję!

Wybierając Szkołę Kreatywnej Fotografii SKF i zdobywając tytuł Artysty Fotografika jesteś przygotowany do pracy w różnych dziedzinach branży fotograficznej. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w agencjach prasowych, magazynach i portalach modowych, agencjach reklamowych, wydawnictwach oraz w instytucjach kultury. Liczni zakładają własne firmy i pracują jako freelanserzy. Sprawdźcie perspektywy zawodowe po SKF!

Obszary, w których nasi absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii z powodzeniem podejmują pracę zawodową:

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

To dziedzina, która wymaga znajomości różnych gatunków, od fotoreportażu, poprzez fotografię dokumentalną i portretową. Branża ślubna cały czas prężnie się rozwija, dlatego wielu naszych absolwentów wybiera właśnie tę drogę swej kariery. Zobaczcie zdjęcia Michała Wąsika.

 

 

FOTOGRAFIA MODY

Niektórzy z naszych studentów i absolwentów specjalizują się w fotografii mody. To wymagający kierunek, będący w pewnym sensie fotografią reklamową i fotografią produktu, ale nie tylko.

„Fotografia modowa, to nie fotografia sukni, ale fotografia opowiadająca o kobiecie” [A. Liberman, który od lat 40-tych XX w. pełnił funkcję dyrektora artystycznego magazynu “Vogue”]

Uczymy naszych studentów, że Fashion Photography to również praca zespołowa. Modelki i modele, oświetlenie, wizaż, fryzura, kreacja, wszystko to tworzy efekt finalny, który chcemy by zachwycał odbiorców. Fotograf Fashion znajdzie zatrudnienie z magazynach, portalach branżowych, przy pokazach mody, sesjach do lookbook’ów itp. Zobaczcie zdjęcia Dawida H. Grońskiego.

 

 

REPORTAŻ

Jeden z najtrudniejszych gatunków fotografii. Idealny dla osób chcących opowiadać ciekawe historie. W naszej Szkole nauczysz się jak błyskawicznie komponować kadry, które zapadają w pamięć. Zdjęcia Ewy Kępys oraz Bartłomieja Jureckiego.

 

 

FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU

Krajobraz to jedna z klasycznych dziedzin fotografii. Polega na interpretacji tego co nas otacza. Wynik zależy od wrażliwości, umiejętności obserwacji, cierpliwości i wiedzy o technice fotografowania. Kilka przykładów prac naszych studentów. Fot. Michał Włoch, Agata Lazar, Maryna Kucherenko, Tamara Baranowska, Michał Włoch, Rafał Idczak, Michał Włoch.

 

 

 

FOTOGRAFIA REKLAMOWA / LOOKBOOKI / PACKSHOTS

Nasi absolwenci współpracują z agencjami reklamowymi, magazynami oraz sklepami. W Szkole uczą się fotografii produktowej oraz precyzyjnej obróbki zdjęć. Wiedzą jak oddać charakter marki i przyciągnąć uwagę odbiorcy. Zdjęcia Dawida Grońskiego, Anny Zborowskiej, Tomka Rompalskiego oraz Ewy Bilan-Stoch.

 

 

 

GRAFIKA KOMERCYJNA

Nasi studenci mają również do dyspozycji  pracownię komputerową wyposażoną w profesjonalne programy graficzne (pakiet Adobe). Uczą się jak stworzyć przyciągające uwagę portfolio. Projekty Maja Szerel, Michaela Metesova, Michała Rezik.

 

 

FOTOGRAFIA INSCENIZACYJNA

To fotografia przypominająca o związkach fotografii z filmem, malarstwem, a zwłaszcza teatrem. To rodzaj fotografii stylizowanej, gdzie istotna jest inscenizacja, oświetlenie, zarządzanie kolorem, oraz postprodukcja. Zdjęcia Joanna Gałuszka, Gabriela Żełudziewicz, Manuela Wojs.

 

GUMPRINT / LIQUID LIGHT PHOTOGRAPHY

Nasi studenci mają możliwość poznania dawnych technik fotografii. Pracują w ciemni, nie jest im obcy temat klasycznej obróbki ciemniowej, chemii fotograficznej oraz techniki gumy chromianowej. Zdobywają umiejętności pracy z emulsją. Prace Agaty Michalczyk, Katarzyny Jaroch, Marcina Plezia, Szymona Nowaka.

 

FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY

Jak w każdym rodzaju fotografii również i tu niezwykle ważne jest światło. To ono wydobywa kształt bryły. Uczymy jak oddać nastrój miejsca, jakich obiektywów używać oraz jak kadrować. Fotografowie, którzy wybiorą tę dziedzinę znajdują możliwość pracy z specjalistycznych magazynach, portalach, często współpracują z architektami i projektantami wnętrz.
Coraz większą wagę przywiązuje się do estetyki przestrzeni, prywatnej oraz biznesowej. Odpowiedzią na to jest właśnie m.in. fotografia wnętrz i architektury. Zdjęcia Anny Domańskiej, Julity Orskiej, Sebastiana Kornasia, Agnieszki Radziwolskiej.

 

FOTOGRAFIA EKSPERYMENTALNA

Rozbudowuje kreatywność i poszukiwanie nowych sfer w fotografii. To fotografia subiektywna, rozległa formalnie, abstrakcyjna, kontynuująca tradycję awangardy. Fotograf jest artystą, który pragnie wypracować swój indywidualny styl. Zdjęcia Pauli Szackiej, Małgorzaty Madej, Piotra Latkowskiego, Elżbiety Radzikowskiej, Ewy Kępys.

 

EDUKACJA

Nasi absolwenci spełniają się również w roli wykładowców. Znajdują zatrudnienie w szkołach artystycznych oraz w katedrach i na wydziałach fotografii uczelni wyższych. Prowadzą liczne warsztaty oraz kursy.

 

 

 

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z naszymi PRACOWNIAMI: www.ksa.edu.pl/szkola-fotografii/galerie-szkoly-kreatywnej-fotografii

 


 

Słuchacze mogą również uczyć się w międzynarodowej grupie Photography School in English, gdzie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Photography School in English

 

Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem ARTYSTA FOTOGRAFIK, który wydawany jest również w wersji anglojęzycznej.

ZAPRASZAMY!

 

Szkoła Kreatywnej Fotografii / Photography School

 

szkola fotografiiszkoly artystyczne

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz