Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SERIGRAFIA - KSA

SERIGRAFIA

Serigrafia potocznie zwana sitodrukiem kojarzy nam się na pierwszy rzut oka z typową techniką drukarską. Niemniej jednak ów metoda bardzo często jest używana w przemyśle głównie ze względu na trwałość druku. Sitodruk skrywa więcej tajemnic i możliwości, które mogą być ciekawą przygodą w projektowaniu nadruków oraz tworzenia własnych autorskich prac.

Metoda drukarska jak już wspomniałem jest bardzo trwała, a farby odporne na wodę, pranie, środki chemiczne itp. Jest też bardzo elastyczna w możliwościach tworzenia i łączenia technik artystycznych. Takich jak rysunek, grafika, typografia, malarstwo oraz fotografia.

Każda farba ma swoje właściwości, ale w większości przypadków kolory mają mniejszą tendencje do blaknięcia oraz degradacji struktury druku aniżeli inne metody nadrukowywania chociażby na tkaninach. 

Projekty mogą być wykonane konkretną techniką lub mieszane. Matrycami są siatki poligraficzne wykonane z  poliestru lub poliamidu o określonej gęstości oczka, która określa nam precyzję druku. Dopasowanie tego parametru jest bardzo istotne ponieważ za gęsta farba może nie przedostawać się przez zbyt małe oczka.

Technika jest na tyle ciekawa i kreatywna, że projekt, który stworzymy będzie na pewno oryginalny. 

Mieszanie technik oraz wykorzystywanie spontanicznej przypadkowości niejednokrotnie może pomóc stworzyć nam nie tylko oryginalny wzór-nadruk, ale jednocześnie unikatową pracę artystyczną. Projekt może zostać umieszczony na zwykłym t-schircie jak również bluzie, kurtce, bluzce, czapce, szalu, na butach czy bieliźnie.

Wykorzystanie nadruku sitem na ubiór to tylko jedna z wielu możliwości. Sitodruk to druk, który wykorzystujemy na elementach nie tylko płaskich, ale i obłych. Na tworzywach sztucznych, drewnie i kamieniu.

Serigrafia-sitodruk to technika dla ludzi, którzy lubią różnorodność, kreatywność i niekonwencjonalne rozwiązania.

Bez tytułu

Bez tytułu

Bez tytułu

Bez tytułu

Myślę, że jest to jedyna technika drukarska a jednocześnie forma tworzenia grafiki warsztatowej, która ma takie spektrum możliwości. Niezbadane pokłady rozwiązań oraz mnogość technik, które możemy użyć do tworzenia projektu. Reasumując to wspólny mianownik do tworzenia. Dla ludzi, którzy posiadają wszelakiego rodzaju zdolności artystyczne.

Nie trzeba się bać tej różnorodności ze względu chociażby na to, że nie umiemy posługiwać się wszystkimi technikami, bądź naszą specjalnością jest tylko jedna z dziedzin plastycznych…Serigrafia to okno na poznanie innych dziedzin artystycznych, które mogą okazać się przyjazne i twórczo kreatywne w przyszłości.

Serigrafia to sposób na twórcze myślenie. To okazja na stworzenie własnoręcznie oryginalnego oraz niepowtarzalnego projektu, który może otworzyć nam drogę do ciekawych propozycji pracy i współpracy chociażby w branży modowej.

Jakub Kaja.

Call Now ButtonZadzwoń teraz