SAPU zaprasza na konkurs Złota Nitka

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU wspiera konkurs dla młodych projektantów Złota Nitka.

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru Złota Nitka to prestiżowe wydarzenie tego typu w Polsce, dające młodym, zdolnym projektantom szansę na międzynarodową karierę. Młodzi projektanci będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje podczas profesjonalnego pokazu mody. Mają też szansę by ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej branży. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł oraz pomoc w promocji jego kolekcji.

zlota_nitka_0007W skład jury wchodzą najwięksi polscy projektanci oraz dziennikarze branżowi – Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski, Agata Wojtkiewicz, Ilona Majer/MMC, Rafał Michalak/MMC, Hektor Świtalski, Robert Karger, Maria Wiatrowska, Łukasz Jemioł, Michał Zaczyński, Daria Yankovska i Petro Nestrenko (Lviv Fashion Week) oraz Ewa Kosz.

Od ponad 20-stu lat konkurs cieszy się ogromnym uznaniem. Misją konkursu jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz promocja ich kolekcji. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim tacy twórcy jak Maciej Zień, Agata Wojtkiewicz, Monika Onoszko, Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy duet Paprocki & Brzozowski. Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie otwiera drzwi do świata wielkiej mody i kariery.

Więcej informacji: www.zlotanitka.eu