SAPU - niezwykła wystawa w Fabryce Schindlera - KSA

SAPU – niezwykła wystawa w Fabryce Schindlera

W 2019 r. obchodziliśmy 25-lecie powstania Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Cofnijmy się jednak kilka lat wstecz i zobaczmy jak wyglądały nasze wystawy 15 lat temu!

W 2004 r. SAPU obchodziła swoje 10-lecie. Z tej okazji odbyła się niezwykła wystawa w zabytkowej Fabryce Schindlera.

W hali Fabryki stanęło ponad osiemdziesiąt manekinów. Za niezwykłe projekty odpowiadali młodzi krakowscy artyści – absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Swe prace zaprezentowali m.in. Anna Pochopień (elegancka suknia z czarnej satyny, tiulowa spódnica), Aneta Czaplicka (sukienki i żakiety z wełnianymi splotami), Małgorzata Czuchraj (flauszowe czapki, kapelusz z piórem), Magdalena Jurkowska (bluzy, sukienki z ręcznie malowanymi portretami kobiet).

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wydarzenia:

Xlecie SAPU – wystawa w Fabryce Schindlera

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU:

• od 1994 r. wykształciła ponad 1500 projektantów mody, którzy pracują w firmach odzieżowych w Polsce i na świecie. Wielu projektuje również pod własną marką – patrz absolwenci.
  • to szkoła, której absolwenci odbywają prestiżowe staże zagraniczne i podejmują pracę w czołowych światowych domach mody.  Łucja Wojtala odbywała staż u Johna Galliano, Julia Rodowicz jest projektantką dzianiny w domu mody Balenciaga, Karolina Pięch odbyła staż w domu mody Alexandra McQueena
  • podjęła inspirującą współpracę z licznymi instytucjami, Muzeum Narodowym, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Polską Akcją Humanitarną a także z Urzędem Miasta Krakowa
  • Liczna grupa absolwentów pracuje w takich firmach jak: RESERVED, AMERICANOS, BIG STAR, VISTULA, ROYAL COLLECTION, ORSAY, RYŁKO. Wiele osób pracuje również pod własną marką.
  • Oferuje znakomite warunki lokalowe w centrum historycznym Krakowa. Dwa własne budynki o łącznej powierzchni 2800 m2 ze świetnie wyposażonymi pracowniami krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym
  • Zapewnia nieodpłatnie profesjonalne modelki do przymiarek, sesji zdjęciowych i pokazów mody ze ściśle  współpracującej Agencji Promocji Mody REKLAMEX
  • jest oficjalnym partnerem międzynarodowych konkursów: Fashion Culture (Londyn), Habitus Baltija (Ryga), Russian Silhuette (Moskwa)

Szkoła mody SAPU stawia na:

• Indywidualne podejście do każdego słuchacza
  • Intensywne przygotowanie do wykonywania zawodu
  • Najlepszą w Polsce kadrę wykładowców
  • Energiczną promocję absolwentów w Polsce i na świecie
  • Skompletowanie profesjonalnego portfolio
  • Współpracę międzynarodową – staże zagraniczne, stypendia na prestiżowych uczelniach, wymiany słuchaczy w ramach projektów Leonardo da Vinci i Erasmus
  • Międzynarodową atmosferę