Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SAPU bierze udział w międzynarodowym konkursie mody w Ameryce!

SAPU bierze udział w międzynarodowym konkursie mody w Ameryce!

Anna Niemczyk-Gadd, wykładowca SAPU, jest w składzie jury międzynarodowego konkursu Arts of Fashion Competition (USA/Meksyk). W prestiżowej rywalizacji biorą udział absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

The Arts of Fashion Foundation Fashion Student Competition to uznane wydarzenie, które powołano w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych jako rozszerzenie słynnego Concours International des Jeunes Créateurs de Mode (od 1982). Prowadzi je Arts of Fashion Foundation, amerykańska organizacja non profit, która posiada dziś światową rozpoznawalność, zajmując się promocją i wspieraniem kreatywnej mody.

AoFF2016---Val&FrancoMusso_square

Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się aż 346 studentów mody ze 112 szkół z 29 krajów. Motyw przewodni tegorocznego konkursu to „Unequal” („nierówny”).

Anna Niemczyk-Gadd, która jest jednym z jurorów konkursu, wyleciała właśnie do Monterrey w Meksyku na spotkanie jury, które wyłoni najlepsze prace (5 i 6 maja). Zobaczymy je w czasie wielkiego finału, który odbędzie się w październiku w czasie wydarzenia organizowanego przez Arts of Fashion Foundation. W jury, obok profesora SAPU, znaleźli się wykładowcy mody z całego świata, m.in. Nathalie Doucet (Arts of Fashion Foundation), Kinor Jiang (Hong Kong Polytechnic University) czy Myra Walker (University of North Texas).

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Call Now ButtonZadzwoń teraz