Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Trwa rekrutacja w naszej Szkole Choreografii! - KSA

Trwa rekrutacja w naszej Szkole Choreografii!

Zdobądź tytuł CHOREOGRAFA i INSTRUKTORA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w naszej Szkole Choreografii! Weź udział w rocznym kursie choreografii i kursie instruktora tańca w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Liczba miejsc ograniczona!

Szkoła Choreografii to policealna krakowska szkoła artystyczna, która oferuje niezwykle wysoki poziom nauczania. Nasz kurs choreografii skierowany jest do absolwentów szkół baletowych, szkół tańca nowoczesnego, tancerzy działających w zespołach tanecznych, formacjach i teatrach tańca oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zdobyć dyplom choreografa oraz instruktora tańca.

REKRUTACJA do Szkoły Choreografii jest nadal otwarta! -> www.ksa.edu.pl/rekrutacja

 

 

Absolwenci otrzymują uprawnienia do pracy instruktora w szerokim zakresie tematów tanecznych i choreograficznych, a przede wszystkim do prowadzenia zajęć z tańców współczesnych w różnych grupach wiekowych.

Szkoła Choreografii współpracuje z Accademia Eurodanza 2000 w Messynie we Włoszech. Instytucje współpracują ze sobą w zakresie programowym i artystycznym, organizują wspólnie spektakle artystyczne oraz inne przedsięwzięcia w zakresie tańca, choreografii, szermierki artystycznej i innych form tanecznych.

 

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA – 15 OSÓB.

Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym przez 1 rok (2 semestry), od października do czerwca.
– 18 zjazdów weekendowych sobota-niedziela
– 2 zjazdy w miesiącu
– 20 godzin lekcyjnych na każdym zjeździe, łącznie 360 godzin lekcyjnych
– dodatkowo udział w występach przygotowywanych przez szkołę na różne okazje m.in na pokazy mody Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Cracow Fashion Week, gdzie najlepsi studenci mogą zaprezentować się już w trakcie nauki szerokiej publiczności
– każdy przedmiot kończy się zaliczeniem lub egzaminem

PROGRAM

Autorski Tomasza Gołębiowskiego jest oparty na doświadczeniach i współpracy bezpośredniej z mistrzami choreografii polskiej i europejskiej Program przygotowuje  do profesjonalnego wykorzystania zawodu choreografa i obejmuje:

1. Kurs tańca  współczesnego
2. Kurs tańca nowoczesnego  (podstawy hip hop-u,locking-u, dancehallu, jazzu, itp)27.  Elementy zadań aktorskich
3. Kurs choreografii scenicznej
4. Kurs tańca klasycznego
5. Tańce narodowe, ludowe, charakterystyczne, estradowe, partner dance
6. Kompozycję choreograficzną, etiudy choreograficzne – wystawienia i prezentacje sceniczne
7. Techniki wyrazu scenicznego
8. Historię tańca i trendy tańca we współczesnym świecie (z uwzględnieniem aktualności)
9. Szermierkę artystyczną do wykorzystania scenicznego
10. Elementy choreoterapii
11. Analizę muzyczną i rytmikę
12. Przygotowanie do prowadzenia zajeć z dziećmi w różnych grupach wiekowych 3-6 lat i 7-9 lat.Praktyka w przedszkolu i szkole    podstawowej
13. Przygotowanie do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci
14. Elementy zadań aktorskiech
15. Choreografię pokazów mody

CHOREOGRAFIA DYPLOMOWA
– nauka kończy się przygotowaniem dyplomowej kompozycji chorograficznej. Zapraszamy na nie osoby zainteresowane zatrudnieniem choreografów.

 

 

PERSPEKTYWY ZAWODOWE
Zajęcia prowadzone głównie przez jednego z najwybitniejszych polskich choreografów – Tomasza Gołębiowskiego i innych wyśmienitych specjalistów zapewniają absolwentom doskonałe przygotowanie do zawodu, dzięki czemu nie znajdują zatrudnienie w Polsce i za granicą. Dobrych choreografów i instruktorów tańca poszukują liczne teatry, formacje i grupy taneczne, producenci teledysków, producenci programów telewizyjnych, organizatorzy pokazów mody oraz  kursy tańca nowoczesnego i szkoły tańca współczesnego.

Policealna Szkoła Choreografii w Krakowie jest otwarta również dla studentów zza granicy – szczegółowe informacje w zakładce Rekrutacja.

Szkoła dysponuje własną salą baletową i salą teatralną oraz studiem nagrań i fotograficznym.

ENGLISH VERSION: High-quality classes taught by professional choreographers, mainly – Thomasz Gołębiowski, guarantee excellent preparation for the future profession. Good choreographers, who design and direct the dance or stylized movement in musical productions, are seeking by numerous theaters, dance groups and formations, film and video industries.

 

FACEBOOK SZKOŁY CHOREOGRAFII

Zadzwoń teraz