Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Polski System Recyklingu partnerem Eko Fashion Weekend - KSA

Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku Opakowań SA po raz kolejny partnerem generalnym Eko Fashion Weekend. Podczas wydarzenia nasz partner wręczy swoją nagrodę autorowi najlepszego projektu recyklingowego.

PSR_logo_RGB

Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku Opakowań SA dzięki opiniom kontrahentów oraz indywidualnym podejściu do partnerów biznesowych, cieszy się ugruntowaną, wiarygodną pozycję na rynku. Swój obowiązek wobec przedsiębiorców, traktuje nie tylko jako działalność czysto biznesową, ale również jako wypełnianie powinności cywilizacyjnej jaką jest konieczność ochrony środowiska naturalnego oraz zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W zakres obowiązków przejętych przez PSR od przedsiębiorców, wlicza się edukację ekologiczną. W roku 2014, w związku z wejściem w życie nowej ustawy, poprzez prowadzenia Publicznych Kampanii Edukacyjnych, przewidziano liczne działania. Mają one na celu wpływanie na poziom świadomości ekologicznej, wiedzy na temat konieczności recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych oraz skutków i korzyści tych działań. Zostały one skierowane do szerokiego grona odbiorców, różnych grup wiekowych oraz z rozmaitych kręgów biznesu. Obejmują zarówno profesjonalne szkolenia z zakresu gospodarki odpadami dla przedsiębiorców, jak i akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży w przedszkolach i szkołach.

Sztandarowym projektem PSR jest „ W Trosce o Naturę” – kompleksowy program edukacji ekologicznej dotyczący oczywiście selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w Polsce. Jest to również znak graficzny, który bez dodatkowych kosztów, jako dowód przynależności klientów Organizacji do efektywnego systemu zbiórki i recyklingu opakowań, jest umieszczany na milionach opakowań na terenie całej Polski. W ramach projektu, cyklicznie wydawany jest również magazyn „W Trosce o Naturę”, przybliżający naszym partnerom biznesowym aktualną problematykę gospodarki odpadami. W 2009 roku projekt ten został wyróżniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

w trosce o Naturę

Call Now ButtonZadzwoń teraz