Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

POLISH TALENT SUPPORT 2024 - KSA

POLISH TALENT SUPPORT 2024

Ogłaszamy terminy zgłoszeń do konkursu POLISH TALENT SUPPORT! Na wasze prace czekamy do 16 maja 2024 r.!

W tym roku, już po raz dziewiąty jesteśmy organizatorami Polish Talent Support! Weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie stypendium w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

Terminy Konkursu: 16 maja 2024

Laureaci zostaną poinformowani o decyzji jury: 23 maja 2024

Polish Talent Support to konkurs organizowany od 2016 r. przez Krakowskie Szkoły Artystyczne skierowany do Polaków mieszkających na stałe poza granicami kraju. Dzięki konkursowi PTS chcemy umożliwić Polakom mieszkającym za granicą kształcenie w Krakowie – kulturalnej stolicy Polski.

Dla wielu będzie to okazja do lepszego poznania języka polskiego i zawarcia przyjaźni w ojczystym kraju. W ten sposób pragniemy również stworzyć płaszczyznę dla wymiany cennych doświadczeń pomiędzy Polakami z różnych krajów.

Kategorie:

Konkurs obejmuje kategorie związane z różnymi artystycznymi dziedzinami. Jeżeli interesujesz się projektowaniem ubioru, fotografią, projektowaniem wnętrz, choreografią lub aktorstwem ten konkurs jest dla Ciebie!

MODA: polishtalentsupport.com/konkursy/projektowanie-mody/

W ramach konkursu należy przygotować tablicę inspiracji (moodboard) „personal style”, w której oddasz klimat swojego stylu lub styl, do jakiego dążysz.

FOTOGRAFIA: polishtalentsupport.com/konkursy/kreatywna-fotografia/

W ramach konkursu należy wykonać cykl 3 fotografii powiązanych wspólną tematyką.

AKTORSTWO/ CHOREOGRAFIA: polishtalentsupport.com/konkursy/aktorstwo-choreografia/

Przygotuj 2-3 min wideo zawierające tekst prozą lub tekst wierszem.

Przygotuj 2-3 min wideo zawierające układ/kompozycję choreograficzną.

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ: polishtalentsupport.com/konkursy/projektowanie-wnetrz/

W ramach konkursu należy przygotować tablicę inspiracji (moodboard), w której oddasz klimat swojego wymarzonego pokoju. Technika wykonania prac jest dowolna.

Nagrody

Głównymi nagrodami są roczne stypendia na dwuletnich kierunkach prowadzonych przez Krakowskie Szkoły Artystyczne: projektowanie ubioru, fotografia, projektowanie wnętrz, choreografia oraz aktorstwo. Laureaci i wyróżnione osoby mają również możliwość zaprezentowania swojej twórczości podczas wydarzeń organizowanych przez KSA oraz wzięcia bezpłatnego udziału w tygodniowych warsztatach artystycznych.

 


Wśród Partnerów konkursu znajdują się m.in. TVP Polonia, Polonia Edmonton News, Ambasada RP w Wellingtonie, Ambasada RP w Lublanie, Instytut Polski w Budapeszcie, Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Polish Express, Link to Poland, Panorama, Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą, Młoda Polonia, Polonia Norweska, Polish Arts Festival, PL-Student-NL, Londynek.net, Leeds-Menchester.pl, polonorama.com

https://polishtalentsupport.com/organizatorzy-i-partnerzy/

Zadzwoń teraz