Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pokaz semestralny I oraz II roku SAPU w NCK - KSA

Pokaz semestralny I oraz II roku SAPU w NCK

19 maja 2021 r. prócz pokazów dyplomowych tegorocznych absolwentów mieliśmy okazję doświadczyć popisu kreatywności naszych młodych projektantów I oraz II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru! Zobaczcie z jakimi materiałami nasi studenci musieli zmierzyć się tym razem i jak poradzili sobie z promowanym przez nas tematem NO WASTE. 

Pokaz zimowy I rok 20/21

Ziemia- „Ocalić planetę”

Żyjemy w czasach niebywałej eksploatacji i degradacji środowiska naturalnego. Bezmyślny konsumpcjonizm oraz brak globalnego myślenia o naszej planecie Ziemi ma być pretekstem do zaprojektowania i wykonania jednej sylwetki. Wyjściowo wykorzystaj jeansowe ubrania z secondhandów i połącz je z innymi materiałami , surowcami, które straciły swoja pierwotną atrakcyjność. Nadaj im zupełnie nową wartość i znaczenie projektując współczesną sylwetkę o autorskim charakterze. Rozcinaj, zszywaj, komponuj na nowo. Weź pod uwagę to, co charakteryzuje odzież z jeansu; naszywane kieszenie, przeszycia, szlufki, specyficzne wycieranie tkaniny itd. Dostrzeż w niej potencjał i nowe możliwości. Przez wtórne wykorzystanie surowców i nowoczesne podejście do tematu bądź eko.
*Całościowe dopracowanie sylwetki łącznie z akcesoriami.

 

Pokaz semestr zimowy II rok 20/21

Zaprojektuj i wykonaj dwie autorskie sylwetki o charakterze użytkowym. Punktem wyjścia mają być tradycyjne techniki farbowania shibori, które pozwalają na fizyczne i iluzyjne uprzestrzenienie materiału, a co za tym idzie również sylwetki. Nowe surowce i włókna syntetyczne powinny być przedmiotem pewnej interpretacji technik w eksperymentowaniu z fakturą. Stwórz moodboard, który będzie Cię prowadził. Zrealizowane sylwetki mają mieć nowoczesny i współczesny charakter. Mile widziane wykorzystanie materiałów odnowionych i zastosowanych na nowo.
*Znajomość technik shibori w oparciu o wykład z tkaniny.
*Całościowe dopracowanie sylwetki łącznie z akcesoriami.

Shibori to japoński termin obejmujący liczne metody pracy z materiałem, w tym składanie, zaszywanie i zaciskanie, które zabezpieczają części tkaniny przed działaniem barwnika. W finalnym efekcie tworzą wzór lub fakturę na materiale. Myślenie o shibori jako o wypowiedzi artystycznej to bardzo współczesna koncepcja pomimo, iż tradycja tej techniki sięga setek lat. Młoda generacja producentów i rzemieślników w Japonii w obawie o przetrwanie tej cennej tradycji rozpoczęła w latach dziewięćdziesiątych XX wieku promocję swych artystycznych technik na świecie. W konsekwencji doprowadziło to utworzenia Światowego Stowarzyszenia Shibori, które zapoczątkowało, trwający do dziś, rozwój współpracy z wiodącymi projektantami mody.

 

 

Zdjęcia: Anna Zborowska

Modelki: Agencja modelek i modeli Reklamex

Zdjęcie główne: Tomasz Wynalazek

 


 

Partnerzy Cracow Fashion Awards 2021

Partner strategiczny: LPP

Partnerzy: Radisson Blu Kraków, Park Inn, Husqvarna, Bielenda, Ariadna

Partnerzy Organizacyjni: Sztuka do Rzeczy, Nowohuckie Centrum Kultury, Arts Thread, European Fashion Union, European Fashion Accelerator, Koneser, Pasmanteria Krakowska

Patroni Medialni: Fashion Magazine, Lounge, Fashion Post, WhiteMAD, michalzaczynski.com, Harel, Fashion Biznes, Fashion Business, OCZY.MAG, krakow.pl, Tuba

 


Pokaz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Cracow Fashion Awards jest najbardziej prestiżowym pokazem dyplomowym w Polsce i jednocześnie konkursem dla młodych projektantów – absolwentów SAPU. CFA co roku przyciąga przedstawicieli liczących się mediów oraz znane osobistości polskiej i światowej mody oraz sztuki, którzy przyznają atrakcyjne, prestiżowe nagrody absolwentom m.in. staże zagraniczne i w Polsce, prezentacje kolekcji w Londynie, Moskwie, Lwowie, Rydze, Mińsku, bezpłatne stoiska na Fashion Week Poland i publikacje w opiniotwórczych magazynach modowych.

Dzięki pokazowi dyplomowemu SAPU i intensywnej promocji młodych projektantów, Kraków uplasował się na 23 miejscu w rankingu światowych stolic mody. Wyprzedziliśmy m.in , Frankfurt, Wiedeń, San Francisco i Rio de Janeiro.

 

 

Kolekcja inspirowana Londynem wygrywa Pokaz Dyplomowy SAPU!

 

Pokaz dyplomowy SAPU 2021 – BACKSTAGE

Call Now ButtonZadzwoń teraz