Piotr Popiołek wygrywa Cracow Fashion Awards! - KSA

Piotr Popiołek wygrywa Cracow Fashion Awards!

Piotr Popiołek kolekcją „iD” wygrał Cracow Fashion Awards, konkurs najlepszych dyplomów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Laureat został wybrany przez międzynarodowe jury, w którym zasiedli m.in. Mark Fast, Carol Morgan, duet MMC, Natasha Pavluchenko, Anna Jatczak czy Dorota Wróblewska.

Wydarzenie rozpoczęło Cracow Fashion Week (18-26.03), który organizuje SAPU w partnerstwie z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym. Partnerami generalnymi CFW są Galeria Krakowska oraz Showroom Solna 1.

Piotr Popiołek: „Zdjąłem skórę z najbliższych mi osób. Kolekcja inspirowana jest relacjami międzyludzkimi oraz wzajemną zależnością. „iD” ukazuje kształtowanie własnej tożsamości poprzez wpływ otoczenia. Nawiązanie do faktury skóry podkreśla indywiduum każdego z ludzi poprzez jej naturalną unikatowość”.

W skład „iD” wchodzi osiem męskich sylwetek wraz z autorskimi akcesoriami i bielizną. Kolorystyka została zaczerpnięta z naturalnych odcieni ludzkiej skóry. Materiały użyte w kolekcji to: bawełna, tiul elastyczny, ortalion, organza, folia, neopren, skóra lakierowana i lycra. Charakterystycznymi cechami są autorskie tkaniny oraz warstwowość sylwetek.

Piotr Popiołek jest finalistą Art & Fashion Forum 2016. Pierwszą kolekcję stworzył w wieku 10 lat.

Wyróżnienia od Rady Wysokiej Mody otrzymali:

Sandra Stachura „Deep Space”

Inspiracją kolekcji jest podwodny świat; jego głębia, niebezpieczne piękno oraz siła. W kolekcji wykorzystano nietypowe materiały takie jak folie, gumki, żyłki, elementy kroplówek czy światłowody. W interpretacji autorki tworzą one struktury ukwiałów, polipów i innych form żyjących pod wodą. Autorskie obuwie 3D drukowane metodą SLS.

Artur Stec/LESER „Miejski Kamuflaż”

Fascynacja nieformalną twórczością miejską. Ciężkie, ekologiczne konopne i lniane tkaniny zestawiono z termoaktywnymi dzianinami. Autorskie techniki barwienia i odbarwiania, hafty determinowane przez aktualną działalność autora – graffiti.

Patryk Jordan „Squeeze”

Balans pomiędzy stylem sportowym i klasycznym, zabawa tkaniną i kolorem. Całość dopełniają nadruki oraz detale wykonywane na drutach.

Laureatów wybrała Rada Wysokiej Mody, w której znaleźli się: Mark Fast (Kanada), Carol Morgan (Wielka Brytania, Central Saint Martins), Margaret Larmuth (Szwajcaria), duet MMC Ilona Majer i Rafał Michalak, Natasha Pavluchenko, Dorota Wróblewska (Sophisti Group), Ranita Sobańska (4F), WP Onak (OCR Creations), Gosia Sobiczewska (ESTby ES.), Robert Kiełb (LAF Artist Management), Anna Jatczak, Joanna Błażejowska (Aska), Marcin Giebułtowski, Maria Wiatrowska, Paweł Zawiślak (Kropki Kreski), Monika Szpetnar (Mohito), Marzena Szura (House), Monika Onoszko (Onomono), Ilona Kanclerz (Modny Śląsk).

Nagrodę Rady Mediów otrzymał Patryk Jordan za kolekcję „Squeeze”. Jego propozycja to balans pomiędzy stylem sportowym i klasycznym, zabawa tkaniną i kolorem. Całości dopełniają nadruki oraz detale wykonywane na drutach.

Wyróżnienia Rady Mediów:

Paulina Mrożek „Pułapka szarości”

Inspired by city space – simple minimalistic buildings, divisions existing in them and severe structures. The collection uses borrowings from men’s clothing.

Piotr Popiołek „iD”

Artur Stec/LESER „Miejski Kamuflaż”

W Radzie Mediów uczestniczyli: Michał Zaczyński (przewodniczący, Esquire), Olga Yanul (L’Officiel Ukraine, Vogue Mexico), Karolina Sulej (Wysokie Obcasy), Ewa Kowalewska-Kondrat (Harel), Tobiasz Kujawa (Freestyle Voguing), Maja Chitro (InStyle), Magdalena Zawadzka (Harper’s Bazaar), Piotr Zyznowski (Sophisti), Justyna Majka (Fashion Post), Urszula Wiszowata (Fashion Biznes), Ewa Kosz (Ultra), Kamila Żyźniewska, Kinga Litwińczuk (Style-On), Łukasz Gazur (Dziennik Polski), Barbara Fijał (Miasto Kobiet), Marcin Lewicki (Lounge).

Cracow Fashion Week potrwa do niedzieli, 26 marca. W programie są cztery pokazy: Avatar Fashion Night w Showroomie Solna 1 (czwartek, godz. 18), Niebieski Fashion Show w Hotelu Niebieskim (piątek, godz. 18), Hyundai Autoneo Fashion Show – oficjalna gala finałowa CFW w nowym salonie grupy Autoremo (piątek, godz. 20), No Waste Show – pokaz mody ekologicznej (sobota, godz. 19, Studio Zabłocie) oraz Żony modne” – pokaz rekonstrukcji ubiorów barokowych w Muzeum Narodowym, przygotowany przez pracownię Mme Chantberry we współpracy z Haną Polaskovą (niedziela, godz. 12).

Można wziąć udział również w wielu warsztatach dotyczących mody i fotografii, a także odwiedzić trwające przez cały czas wystawy zdjęć mody.

Więcej informacji: www.ksa.edu.pl, www.cracowfashionweek.com

Organizator:

SZKOŁA ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU

Partnerzy:

MIASTO KRAKÓW, KRAKOWSKIE BIURO FESTIWALOWE, CENTRUM KONGRESOWE ICE KRAKÓW

Współorganizatorzy: Krakowskie Szkoły Artystyczne, Szkoła Kreatywnej Fotografii, Agencja Reklamex

Partnerzy generalni:

GALERIA KRAKOWSKA

SHOWROOM SOLNA 1

Partnerzy strategiczni:

HOTEL MERCURE KRAKÓW STARE MIASTO, HOTEL NOVOTEL KRAKÓW CENTRUM, HOTEL NOVOTEL KRAKÓW CITY WEST, GRUPA AUTOREMO, HOTEL NIEBIESKI, DENTA-MED, LPP

Partnerzy biznesowi: