Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa w Krawiectwie

28 marca w ramach Cracow Fashion Week 2014 odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa w Krawiectwie dla uczniów szkół odzieżowych. Mistrzostwa miały miejsce w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52, w których wzięło udział 11 uczniów ze szkół z całej Polski. Uczestnicy mieli 5 godzin zegarowych na skrojenie i uszycie sukienki, z uwzględnieniem takich elementów jak: obłożenie, suwak błyskawiczny, kieszeń. Każdy z uczestników pracował na przygotowanej i zaprojektowanej przez siebie formie sukienki. Każdy z projektów był unikatowy, a poziom krawiectwa wysoki. Wybór nie był zatem łatwy.

Po długich naradach jury w składzie: Wiesław Strózik – przedstawiciel firmy Husqvarna, Monika Sternik – przedstawicielka firmy Ariadna, oraz wykładowcy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru: Ewa Bujak, Marta Dubanowicz oraz Patrycja Guzik przyznali I miejsce Emili Zawadzkiej z zespołu Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp. Nagrodą dla zwycięzcy była maszyna do szycia – Hafciarka H 600 ufundowana przez firmę Husqvarna – partnera konkursu oraz bezpłatny semestr nauki w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie a do zwycięskiej Szkoły powędrowała Hafciarka Topaz 2.0. także ufundowana przez firmę Husqvarna.
II miejsce zajęła Barbara Kosyk również z zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wlkp.

Ponieważ poziom konkursu był naprawdę wysoki, jury postanowiło przyznać także kilka wyróżnień w postaci upominków od firmy Ariadna oraz bezpłatnych warsztatów w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru.
Wyróżnienia powędrowały do Arkadiusza Kulita z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Moniki Zalewskiej z Zespołu Szkół zawodowych nr 9 w Gdańsku,  Eweliny Cieśluk z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku, oraz Klaudii Wołoszyk z Liceum Plastycznego w Szczecinie. Natomiast warsztaty SAPU zostały przyznane Arkadiuszowi Kulita i Patrycji Kwaśniak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Call Now ButtonZadzwoń teraz