Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pat Guzik na Fashion Scout podczas LONDON FASHION WEEK! - KSA

Pat Guzik na Fashion Scout podczas LONDON FASHION WEEK!

Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Pat Guzik zaprezentowała swe projekty podczas londyńskiego tygodnia mody!

To dzięki inicjatywie „Wear Polish” trzy polskie marki, w tym Pat Guzik, mogły pokazać swe kolekcje podczas London Fashion Week.

Wear Polish ma na celu promocję polskich projektantów za granicami kraju. Pomysłodawcami przedsięwzięcia jest Instytut Adama Mickiewicza.

Martyn Roberts, twórca i szef Fashion Scout, był w Polsce na organizowanej przez nas wizycie studyjnej. Pokazywaliśmy mu polską modę i zaczęliśmy myśleć o zrobieniu czegoś w Londynie. Instytut Adama Mickiewicza był swoistym konsultantem. Przedstawiliśmy Robertsowi wiele propozycji. W efekcie ekipa Fashion Scout wybrała Pat Guzik, Diligent i Acephalę. Podczas selekcji oceniano nie tylko atrakcyjny pomysł czy ciekawe inspiracje, ale też możliwość zaistnienia na międzynarodowym rynku – podkreśla Maria Ostrowska z Instytutu Adama Mickiewicza.

 

wear polish 300dpi 039

Pat Guzik wiosna-lato 2020

 

Więcej informacji: https://www.vogue.pl/a/wear-polish-polacy-w-londynie


 

Pat Guzik

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filozofii i Socjologii oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, gdzie uzyskała dyplom projektanta i konstruktora odzieży. Dwukrotna finalistka konkursu Off Fashion Kielce, zwyciężczyni konkursu modowego „Folk w wielkim mieście” organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Muzeum i Tekstyliów w Białymstoku. Dwukrotna finalista konkursu Re-act Łódź. Finalistka konkursu Habitus Baltija w Rydze, gość specjalny pokazu Final Fashion Show organizowanego przez Fahmoda (Hanower, Niemcy). Podczas Cracow Fashion Awards otrzymała półroczne stypendium w Academy of Design and Haute Couture w Walencji. Finalista Art&Fashion Stary Browar- dwutygodniowe warsztaty z Krzysztofem Stróżyną. Wybrana przez Elle Polska w kategorii Moda Nowa Fala 2013. Projektantka, organizatorka sesji zdjęciowych, stylistka.(współpraca m.in z Das Moon, Kasia Klimczyk, Myrra Ros, Katarzyna Stankiewicz).

 

no waste blog

Zadzwoń teraz