Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

„Heaven is a place on earth” Pat Guzik na Cracow Fashion Awards! - KSA

„Heaven is a place on earth” Pat Guzik na Cracow Fashion Awards!

Zobaczcie kolekcję naszej absolwentki i wykładowcy w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, Pat Guzik.

Projektantka wygrała tymi projektami konkurs EcoChic Design w Hongkongu w 2016 roku. Była to polska premiera „Heaven is a place on eart” na wybiegu.

„Połączyłam techniki upcyklingu oraz rekonstrukcji, wykorzystując tkaniny zniszczone lub pochodzące z odzieży z second handów w Krakowie”, mówi Pat Guzik, absolwentka i wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. „Moja kolekcja nawiązuje do nieustannego dążenia do perfekcji w życiu, a także oddaje stan, w którym udaje się nadać balans poczuciu pustki i stagnacji, by znaleźć swoje miejsce na ziemi”.

Kodami kolekcji są faktura, kolor i kształt. Do tytułu nawiązują kolory – odcienie czerni, biały, niebieski, fioletowy i kobaltowy. Przy tworzeniu printów umieszczonych na ubraniach współpracował Mateusz Kołek, znany polski ilustrator. „Print urodził się z długich dyskusji na temat tytułu kolekcji i jest labiryntem symboli, które zabierają odbiorcę w podróż do mojej historii”, mówi Pat Guzik, która koordynuje także pokaz mody recyklingowej No Waste odbywający się w czasie Cracow Fashion Week (sobota, 25 marca, Studio Zabłocie).

EcoChic Design w Hongkongu, organizowany w trakcie Hongkong Fashion Week, to jeden z największych konkursów dla międzynarodowych projektantów stosujących zasady zrównoważonej mody. Pat Guzik osiągnęła wielki sukces, wygrała ten konkurs w roku 2016, zdobywając główną nagrodę.

Zdj. Wiesiek Stempak

Zadzwoń teraz