KSA partnerem Małopolskiej Nocy Naukowców 2017! - KSA

KSA partnerem Małopolskiej Nocy Naukowców 2017!

W tym roku Krakowskie Szkoły Artystyczne zostały partnerem Małopolskiej Nocy Naukowców. Sprawdźcie program jaki dla was przygotowaliśmy.

Małopolska Noc Naukowców to inspirująca przygoda dla osób w każdym wieku. To prawie 1500 wydarzeń w 7 miastach regionu (Kraków, Andrychów, Chrzanów, Nowy Sącz, Niepołomice, Skawina, Tarnów). Będą warsztaty (prawie 550 różnych), zajęcia w laboratoriach (ok. 50) oraz pokazy, demonstracje i prezentacje (ponad 600), a także konkursy, quizy, gry i zabawy (ponad 130). Nie zabraknie również zwiedzania „tajemniczych” miejsc oraz widowisk. Sprawdźcie, co przygotowali dla Was partnerzy Małopolskiej Nocy Naukowców.

Warsztaty i wykłady zaproponowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne obejmują różne dziedziny szeroko pojętej sztuki. Chcemy, aby uczestnicy zajęć spędzili ten czas kreatywnie, znaleźli inspirację oraz zdobyli wiedzę, którą będą chcieli w przyszłości rozwijać.

Nasza oferta zawiera m.in. warsztaty projektowania ubioru – redressing, rysunek żurnalowy, projektowanie portfolio, choreoterapię, fotografię mody, projektowanie biżuterii oraz warsztaty aktorskie. Są to zajęcia polecane dla młodzieży od ok. 13 r.ż.

Dla większej liczby zainteresowanych przygotowaliśmy wykłady wprowadzające do tematyki visual merchandisingu oraz szlachetnych technik fotograficznych (gumy chromianowej). Publiczność anglojęzyczna będzie mogła wziąć udział w wykładzie „Fashion, photography, interior design, VM – inspirations and tendencies” prowadzonym przez szwajcarską artystkę i dizajnerkę, Margaret Larmuth. W wykładach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek.

W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu zaangażowaliśmy w działania wybitnych wykładowców z naszych szkół, artystów odnoszących liczne sukcesy i specjalistów w swych dziedzinach, którzy pomogą młodym pasjonatom wkroczyć w świat sztuki, rozwinąć swe talenty oraz poznać najnowsze trendy.

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.