Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ostatnie 5 dni wystawy Jacka Szopika w Forum Przestrzenie - KSA

Ostatnie 5 dni wystawy Jacka Szopika w Forum Przestrzenie

Distinction to słowo, które w języku angielskim ma wiele znaczeń. Można je przetłumaczyć m.in. jako różnicę, ale i elegancję, czy wytworność. Właśnie te kategorię są wyraźnie dostrzegalne w zdjęciach tworzonych przez Jacka Szopika, dwudziestodwuletniego fotografa na stałe mieszkającego w stolicy Szwecji.

Mimo młodego wieku Jacek zdążył już wypracować swój własny rozpoznawalny styl. Jego prace na przestrzeni ostatnich lat zostały opublikowane m.in. w takich tytułach jak: ELLE Man Hong Kong, ELLE Man Thailand, L’OFFICIEL Australia, czy K MAG. W 2017 redakcja szwedzkiego ELLE umieściła nazwisko Jacka Szopika w rankingu „10 skandynawskich fotografów, których warto śledzić”.

Na wystawie zorganizowanej przez Krakowskie Szkoły Artystyczne w krakowskim FORUM Przestrzenie, trwającej do 14 kwietnia można zobaczyć wybrane prace z ostatnich lat. Są to głównie fotografię mężczyzn, bo to właśnie męskość inspiruje Jacka. Jest to jednak męskość bardzo nieoczywista, żeby nie powiedzieć umowna, bo co tak naprawdę decyduje o męskości czy kobiecości? Fotografowani przez Jacka Szopika mężczyźni mają często bardzo chłopięcą urodę. Na jednym ze zdjęć model ma na sobie sukienkę. Z drugiej strony jest w tych zdjęciach ogromna siła i romantyzm. Na całość wystawy składa się 12 fotografii wykonanych techniką cyfrową oraz 10 zeskanowanych i powiększonych polaroidów, które zestawione wspólnie zyskały nowe znaczenie i stały się opowieścią o tym jak różnie postrzegana może być męskość i kobiecość oraz wewnętrznej sile, która drzemie w każdym z nas niezależnie od płci.

Tekst: Michał Wójciak

 

Fot. Jacek Szopik


Link do wydarzenia – https://www.facebook.com/events/1305728662861366/

Call Now ButtonZadzwoń teraz