Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Oliwia Jankowska nowa kolekcja oraz sesja zdjęciowa - KSA

Oliwia Jankowska nowa kolekcja oraz sesja zdjęciowa

Oliwia Jankowska, absolwentka SAPU, stworzyła nową kolekcję ubrań i obuwia. Zobaczcie zdjęcia prezentujące projekty utalentowanej absolwentki naszej szkoły.

Kolekcja Oliwii Jankowskiej, która w 2019 roku ukończyła SAPU, jest inspiracją obrazu szlachetnej kobiety „Dziewczyna z perłą” autorstwa holenderskiego malarza Johannesa Vermeera. Obraz przedstawia kobietę o ciekawym wyrazie, niebywałym oraz dziwnym poruszeniem i pięknem. Emocje na obrazie pokazane są poprzez bezruch modelki oraz pustkę. Brak kontekstu wprowadza nas w zamieszanie, aurę tajemniczości i niedopowiedzenie. Nie spełnia ona klasycznych kanonów piękna, przez co sami jesteśmy zmieszani i zaintrygowani poruszeniem tego charakteru. Skrywa on wiele emocji ze względu na jego brak stałości, stagnacji. To wprowadza nas w stan nieporozumienia i chęci dowiedzenia się więcej na temat jej osobowości.

Kolekcja ma na celu wprowadzenie dokładnie w ten sam stan kobiety, która jest przedstawiona na obrazie. To kobieta, która urodziła się w przeszłości, a narodziła na nowo w XXI wieku. „Wybrany temat jest mi bliski ze względu na moje artystyczne pochodzenie, przez co chcę wyrazić siebie i bliskie mi tematy”, mówi Oliwia Jankowska.

Sesja zdjęciowa:

Photo: Kinga Klimczak
Designer: Oliwia Jankowska
Make up: Julia Kusiak
Model: Agata Kamila Wąsacz
Edit: Michalina Kacperak
Agencja: New Stage

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz