Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nowy termin konkursu POLISH TALENT SUPPORT 2022 - KSA

Nowy termin konkursu POLISH TALENT SUPPORT 2022

Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu POLISH TALENT SUPPORT! Na wasze prace czekamy do 22 sierpnia 2022 r.

W tym roku, już po raz siódmy jesteśmy organizatorami Polish Talent Support! Weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie stypendium w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

Polish Talent Support to konkurs organizowany od 2016 r. przez Krakowskie Szkoły Artystyczne skierowany do Polaków mieszkających na stałe poza granicami kraju. Dzięki konkursowi PTS chcemy umożliwić Polakom mieszkającym za granicą kształcenie w Krakowie – kulturalnej stolicy Polski.

Dla wielu będzie to okazja do lepszego poznania języka polskiego i zawarcia przyjaźni w ojczystym kraju. W ten sposób pragniemy również stworzyć płaszczyznę dla wymiany cennych doświadczeń pomiędzy Polakami z różnych krajów.

 

polish-talent-support

 

Termin zgłoszeń do VII Edycji

Zgłoszenia do 22 sierpnia 2022 r.

Kategorie

Konkurs obejmuje cztery kategorie związane z różnymi artystycznymi dziedzinami. Jeżeli interesujesz się projektowaniem ubioru, fotografią, projektowaniem wnętrz, choreografią lub aktorstwem ten konkurs jest dla Ciebie!

Nagrody

Głównymi nagrodami są roczne stypendia na dwuletnich kierunkach prowadzonych przez Krakowskie Szkoły Artystyczne: projektowanie ubioru, fotografia, projektowanie wnętrz, choreografia oraz aktorstwo. Laureaci i wyróżnione osoby mają również możliwość zaprezentowania swojej twórczości podczas wydarzeń organizowanych przez KSA oraz wzięcia bezpłatnego udziału w tygodniowych warsztatach artystycznych.

Stacjonarnie

W 2022 roku laureaci konkursu będą mogli podjąć naukę stacjonarnie, na kierunkach dziennych oraz zaocznych.

Z myślą o naszych rodakach, dla których dłuższy pobyt poza miejscem zamieszkania jest z różnych względów niemożliwy otwieramy możliwość nauki w systemie dziennym lub zaocznym na kierunkach: projektowanie mody, projektowanie wnętrz i fotografia. Nauka w weekendy pozwoli również na połączenie kształcenia z pracą zawodową (szczegółowe informacje na podstronach kierunków).

 


1. Międzynarodowy konkurs mody

 • W ramach konkursu należy przygotować 1-2 prace.
 • Przerób swoje ubranie (np. podkoszulek, dżinsy, sukienkę) w kreatywny sposób i stwórz autorski, indywidualny projekt. Ubrania możesz dowolnie przerabiać, barwić, zszywać, dekonstruować, łączyć materiały itp.
 • Zaczerpnij inspirację od studentów SAPU – wejdź na stronę Krakowskich Szkół Artystycznych: www.ksa.edu.pl i zobacz pracownie, pokazy i dyplomy SAPU.
 • Odwiedź naszego bloga, Instagram SAPU oraz profil FB SAPU, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci. Poznaj również naszych absolwentów SAPU – Absolwenci SAPU.
 • Prześlij nam zdjęcia swojej pracy/prac. Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://polishtalentsupport.com/konkursy/projektowanie-mody/

 

2. Międzynarodowy konkurs fotograficzny

 • W ramach konkursu należy wykonać cykl 3 fotografii powiązanych wspólną tematyką. Zobacz zdjęcia naszych studentów SKF (pracownie, dyplomy), wybierz interesującą Cię dziedzinę fotografii oraz wskaż, które prace Cię zainspirowały. Technika wykonania zdjęć jest dowolna.
 • Odwiedź również naszego bloga, profil FB SKF oraz Instagram SKF, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci.
 • Poznaj naszych absolwentów SKF – Absolwenci SKF.
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://polishtalentsupport.com/konkursy/kreatywna-fotografia/

 

3. Międzynarodowy konkurs aktorski i choreograficzny

a) Aktorstwo

 • Przygotuj 2-3 min wideo zawierające tekst prozą lub tekst wierszem.
 • Zaczerpnij inspirację od naszych studentów – zobacz spektakle dyplomowe Szkoły Aktorskiej SPOT (kanał YouTube). Wejdź na stronę Krakowskich Szkół Artystycznych: www.ksa.edu.pl i poznaj absolwentów SPOT – Absolwenci SPOT.
 • Odwiedź także Instagram SPOT oraz profil FB SPOT, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci.
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

b) Choreografia

 • Przygotuj 2-3 min wideo zawierające układ/kompozycję choreograficzną. Zaczerpnij inspirację od naszych studentów – zobacz kompozycje dyplomowe Szkoły Choreografii (kanał YouTube).
 • Zobacz również stronę Krakowskich Szkól Artystycznych: www.ksa.edu.pl i poznaj absolwentów Szkoły Choreografii – Absolwenci Szkoły Choreografii.
 • Odwiedź także Instagram Szkoły Choreografii oraz FB Szkoły Choreografii, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci .
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:  https://polishtalentsupport.com/konkursy/aktorstwo-choreografia/

 

4.  Międzynarodowy konkurs projektowania wnętrz

 • W ramach konkursu należy przygotować tablicę inspiracji (moodboard), w której oddasz klimat swojego wymarzonego pokoju. Technika wykonania prac jest dowolna. Zaczerpnij inspirację od studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni – wejdź na stronę Krakowskich Szkół Artystycznych: www.ksa.edu.pl i zobacz pracownie oraz dyplomy absolwentów. Odwiedź również naszego bloga i profil FB SWP, aby poznać więcej prac naszych absolwentów.
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://polishtalentsupport.com/konkursy/projektowanie-wnetrz/

 


Zasady Konkursu:

 • W konkursie brać może udział każda osoba polskiego pochodzenia, która posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej w dowolnym kraju oraz mieszka na stałe poza granicami Polski.
 • Spośród nadesłanych prac zostanie wybranych 6-12 finalistów konkursu.
 • Wiek uczestników: bez ograniczeń.
 • Udział w konkursie jest bezpłatny.
 • W konkursie nie może brać udziału osoba posiadająca wyższe wykształcenie artystyczne.

Organizator Konkursu:

Krakowskie Szkoły Artystyczne (KSA) to placówka edukacyjna z 30-letnią historią, która może pochwalić się licznymi sukcesami na arenie międzynarodowej. KSA organizują jedno z największych wydarzeń na modowej mapie Polski– Cracow Fashion Week, jak również Krakowskie Spotkania z Dizajnem – Zaprojektowanych oraz liczne wystawy i pokazy. Imprezy te są ukierunkowane na promocję studentów i absolwentów KSA. Duże sale w naszych budynkach pozwalają na zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z Covid-19.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz