Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nowohucki Festiwal Sztuki - zapraszamy!

Krakowskie Szkoły Artystyczne patronują wydarzeniu!

W Nowej Hucie pierwszy październikowy weekend upłynie pod znakiem kultury i sztuki. W Nowohuckim Centrum Kultury zostaną pokazane dzieła Zdzisława Beksińskiego, na Targach Młodej Sztuki i Designu zaprezentują się artyści i designerzy. A to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

4 i 5 października wnętrza NCK zostaną zmienione w ogromną przestrzeń wystawową, udostępnioną osobom tworzącym sztukę użytkową. W trakcie ubiegłorocznej edycji można było podziwiać nie tylko obrazy i grafiki, ale także ręcznie robioną biżuterię, lampy, meble, torby czy koszulki. Wszystko to, a nawet jeszcze więcej, będzie można obejrzeć i, co ważne, także kupić i w tym roku.

Wyjątkowym wydarzeniem podczas Festiwalu będzie otwarcie 3 października w Galerii Centrum wystawy prac Zdzisława Beksińskiego. Obrazy i grafiki ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku oraz filmy dokumentalne o życiu artysty zostaną udostępnione specjalnie na Festiwal. Wernisażowi będzie towarzyszył koncert „Inspiracje Mistrza Beksińskiego”, a sama wystawa będzie dostępna do 19 października, przy czym jedynie podczas dwóch festiwalowych dni wstęp na nią będzie wolny.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w Targach Młodej Sztuki zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.nowohuckifestiwalsztuki.pl/targi/4-targi-1 i przesłania zgłoszenia. Zapisy trwają do 31 lipca.

2NHFest_targi

Call Now ButtonZadzwoń teraz