I nagroda dla Anny Nowak-Curyło podczas Radom Fashion Show! - KSA

I nagroda dla Anny Nowak-Curyło podczas Radom Fashion Show!

Kolekcja naszej absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Anny Nowak-Curyło otrzymała pierwszą nagrodę podczas Radom Fashion Show 2021!

Kolekcja „Under Pressure” Anny Nowak-Curyło zwróciła szczególną uwagę jury, w którego składzie znaleźli się: Beata Drozdowska, Joanna Szymańska, Hanna Wojdała – Markowska, Lidia Przybylska, Dorota Sak, Zofia de Ines oraz Wojciech Bokłago de Bof. Wśród 22 ocenianych kolekcji nasza absolwentka wraz z Eweliną Szymańską zdobyły dwie pierwsze równorzędne nagrody.

Zwycięska kolekcja zatytułowana „Under Pressure” Anny Nowak-Curyło nawiązuje do największego grzechu współczesnej cywilizacji – życia pod nieustanną presją. Jest to kolekcja typowo męska, która redefiniuje wizerunek nowoczesnego mężczyzny. Projektanta i laureatka tegorocznej edycji Radom Fashion Show Anna Nowak-Cyryło jest absolwentką SAPU, laureatką głównej nagrody Cracow Fashion Awards 2019; a także otrzymała stypendium modowe w Shanghaju na Dounghua University 2019.

Anna Nowak-Curyło, absolwentka SAPU

W marcu 2019 roku wygrała pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Cracow Fashion Awards, dzięki czemu zdobyła nagrody dla kolekcji roku oraz kolekcji mediów.

Niedługo potem Anna Nowak-Curyło została zakwalifikowana do projektu prowadzonego przez Donghua University z Szanghaju. W ten sposób, dzięki współpracy SAPU z tą prestiżową uczelnią, wyjechała na miesięczne stypendium do Chin. Następnie Nowak-Curyło odbyła kolejną daleką, pełną inspiracji podróż, tym razem na przeciwległą półkulę.

Dzięki specjalnemu zaproszeniu otrzymała możliwość pokazania swoich projektów w czasie Vancouver Fashion Week. To jedno z największych na świecie wydarzeń poświęconych modzie społecznie odpowiedzialnej. W ten sposób temu zyskała cenne doświadczenie, które pozwoliło Nowak-Curyło spotkać się ze światem międzynarodowej mody.

Ubrania absolwentki SAPU zwróciły także uwagę jurorów konkursów Virus Fashion na Litwie oraz Off Fashion w Polsce, dzięki czemu Nowak-Curyło zdobyła kolejne nagrody i niezwykle cenne doświadczenie.

Media nie zapomniały o świetnej kolekcji Nowak-Curyło. W pochodzące z niej stroje zostali ubrani finaliści programu „Top Model” w TVN. Na temat utalentowanej projektantki pisali m.in. Harel w „Vogue Polska”, Michał Zaczyński na swoim blogu czy Marcin Świderek w „Elle”.

Koszulę projektu Ani nosi Gromee. Projekty zostały pokazane także w czasie Jazz Art Fashion Festivalu w Warszawie.

Ta historia pokazuje, że nauka w SAPU otwiera drzwi do świata mody.

Anna Nowak-Curyło z SAPU podróżuje po świecie

Anna Nowak-Curyło, SAPU, kolekcja dyplomowa