Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Niezwykła biżuteria naszej absolwentki, Klaudii Wasserman! - KSA

Niezwykła biżuteria naszej absolwentki, Klaudii Wasserman!

Delikatne i kobiece formy z nutką vintage. Zobaczcie najnowszą kolekcję Venus oraz inne projekty absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Klaudii Wasserman.

Założycielką marki jest projektantka Klaudia Wasserman, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Jej biżuteria to delikatne i kobiece formy z nutką vintage. Projektantka w swojej pracy przywiązuje dużą wagę do detali oraz jakości i sposobu wykańczania każdego modelu. Cała biżuteria wykonywana jest ręcznie w Polsce, za pomocą tradycyjnych metod złotniczych, jak i nowoczesnych technologii.

 

Biżuterię można zakupić stacjonarnie w butikach:

Concept 21

ul. Podgórna 10/1

Poznań

Lui Store

ul. Mokotowska 26

Warszawa

 

 

Zapraszamy na stronę Klaudii: https://klaudiawasserman.com/

Prócz wszystkich produktów możliwych do kupienia znajdziecie tam również rady dotyczące np. dbania o biżuterię.

 

Z JAKICH MATERIAŁÓW WYKONUJEMY NASZĄ BIŻUTERIĘ?

SREBRO

Nasza biżuteria wykonana jest ze srebra próby 925 i pozłacana 24 karatowym złotem. Musisz mieć świadomość, że chociaż złocimy nasze wyroby dosyć grubą warstwą złota (ponad 2,5 mikrona), to naturalną rzeczą jest, że pozłota, przy intensywnym lub niewłaściwym użytkowaniu, może zacząć się ścierać. Jeżeli zastosujesz się do Naszych zasad prawidłowej pielęgnacji oraz użytkowania, biżuteria będzie cieszyła oko swoim blaskiem przez wiele lat. Pamiętaj, że Nasza biżuteria jest wykonywana ręcznie, stąd niektóre modele, w niewielkim stopniu, mogą różnić się od siebie.

PERŁY MAJORKA

Do Naszej biżuterii używamy pereł Majorka, są to imitacje pereł naturalnych, pokryte esencją perłową. Nazwa tego rodzaju pereł pochodzi od wyspy Majorka, na której znajduje się miasto Manacor znane przede wszystkim właśnie z produkowanych tam pereł. Dokładny proces ich wytwarzania stanowi tamtejszą tajemnicę. Zakłady je wytwarzające powstały w wieku XIX, ale obecnie stosowaną recepturę wymyślono w roku 1925.

ZASADY UŻYTKOWANIA ORAZ PIELĘGNACJI

UNIKAJ KONTAKTU BIŻUTERII Z PERFUMAMI I INNYMI KOSMETYKAMI

Bezpośrednie spryskiwanie biżuterii perfumami lub np. smarowanie dłoni kremem przed założeniem pierścionka, mogą doprowadzić do przebarwień i zmatowień jej powierzchni.

PRZECHOWUJ WŁAŚCIWIE

Biżuterię należy przechowywać w załączonym do niej opakowaniu, w ciepłym i suchym miejscu.

UNIKAJ KONTAKTU Z WODĄ

Składniki zawarte w wodzie z kranu, basenie czy morzu mogą prowadzić do przebarwień i utraty połysku.

OBCHODŹ SIĘ Z NIĄ DELIKATNIE

Nieumiejętne czyszczenie czy zbyt mocne tarcie, zwłaszcza pozłacanej biżuterii, może doprowadzić do porysowania oraz przetarcia jej powierzchni.

DO CZYSZCZENIA UŻYWAJ TYLKO PROFESJONALNYCH ŚRODKÓW

Na rynku można znaleźć różne środki do czyszczenia biżuterii. Do codziennego użytku najlepiej sprawdzają się specjalistyczne chusteczki do czyszczenia srebra i złota, które można zakupić u każdego jubilera lub w specjalistycznych sklepach.

 

 


 

Przypominamy również, że już 20-23 wrześniu będziecie mogli wziąć udział w naszych warsztatach projektowania biżuterii w metalu.

  • Celem kursu jest umożliwienie uczestnikom wykonania własnoręcznie elementów biżuterii z metalu kolorowego (miedź, mosiądz, srebro ) jak : pierścionka, broszki, wisiorka, bransoletki, kolczyków itp.
  • Będziemy uczyć podstawowych technik złotniczych : lutowanie, kształtowanie, piłowanie, cięcie, polerowanie, oprawianie kamieni „cabochon” (przyniesione we własnym zakresie, bądź kupione na miejscu ) . Miedź, mosiądz dostępne w ramach kursu (ewentualnie przyniesione przez uczestników kursu , jeśli ktoś taki materiał posiada), jeśli chodzi o srebro istnieje możliwość przetopienia przyniesionego we własnym zakresie złomu srebrnego (zepsutych łańcuszków, kolczyków itp.)

Zapisy na kurs mailowokursy@ksa.edu.pl Więcej informacji: 12 656 17 26.

 

Warsztaty projektowania biżuterii z metalu

Call Now ButtonZadzwoń teraz