Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Natural Light – międzynarodowy konkurs VELUX i Little Sun na ekologiczną lampę

Natural Light – międzynarodowy konkurs VELUX i Little Sun na ekologiczną lampę
Firma VELUX i organizacja społeczna Little Sun zapraszają studentów wzornictwa przemysłowego do udziału w międzynarodowym konkursie „Natural Light”. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu ekologicznej lampy zasilanej energią słoneczną, która ma służyć mieszkańcom Afryki pozbawionym dostępu do elektryczności.
Rejestracja do konkursu już ruszyła i potrwa tylko do 15 marca 2015 roku.
Jak się zgłosić?

Studenci mogą zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Tylko osoby zarejestrowane mogą przesłać swoje projekty.
Międzynarodowe jury oceniać będzie projekt pod względem sześciu kryteriów, takich jak: globalna uniwersalność, funkcjonalność, ekologia w procesie projektowania, produkcji i użytkowania, potencjał rynkowy, ale również cena i waga.
Ze względu na przeznaczenie docelowe lampy, uwzględnienie jej rozmiarów i kosztów wykonania jest bardzo istotne. Lampa powinna być przystępna cenowo, jej całkowity koszt produkcji nie może przekraczać 4 euro, zaś jej waga nie może też być większa niż 300 gramów.
Wszystkie projekty muszą być przesłane w postaci obrazów JPEG lub bitmap w jakości pozwalającej przeglądać je na monitorze 12,5” o rozdzielczości 1366×768 dpi. Do obrazów musi być dołączony opis projektu w języku angielskim, którego objętość nie może przekraczać 500 słów. Ponadto, wymagane jest załączenie 30-sekundowego filmu przedstawiającego projekt.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie to dla studentów olbrzymia szansa na promocję i zaistnienie ze swoim pomysłem na globalnym rynku – zwycięski projekt zostanie bowiem wyprodukowany w liczbie 29 tysięcy sztuk.

Dzięki swojej kreatywności projektant może zrobić coś naprawdę wartościowego – przyczyni się do dostarczenia zrównoważonego światła do afrykańskich domów pozbawionych dostępu do elektryczności.
Szczegółowe informacje o konkursie i wymogi dotyczące zgłaszanych projektów znajdują się na stronie: www.naturallight.orgLittle Sun_3 Little Sun_2

Call Now ButtonZadzwoń teraz