Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nasz pokaz Nowe Eko Trendy w Lounge Magazynie - KSA

Nasz pokaz Nowe Eko Trendy w Lounge Magazynie

Relacja z naszego pokazu Nowe Eko Trendy została opublikowana w drukowanej edycji Lounge Magazynie. Gościem pokazu była Maja Sablewska.

Nowe Eko Trendy, które odbyły się w Krakowie, pokazały że ekologia jest w modzie. Świadczyło o tym bardzo duże zainteresowanie pokazem, debatą oraz warsztatami. Na scenie zobaczyliśmy niezwykłe, artystyczne kolekcje trzech absolwentek Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU – Sandry Stachury, Anny Marii Zygmunt oraz Marty Pilas. Wydarzenie uzupełniła debata z udziałem stylistki Mai Sablewskiej, mini-targi lokalnych produktów oraz warsztaty przerabiania ubrań.

Partnerem głównym Nowych Eko Trendów było Województwo Małopolskie, inicjator projektu ekoMałopolska. Partnerem wydarzenia była Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zajmująca się modą społecznie odpowiedzialną.

nowe

Relacja z pokazu Nowe Eko Trendy

Na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki zobaczyliśmy pokaz kolekcji wschodzących talentów mody z Małopolski, które w różny sposób pokazały swoje spojrzenie na ekologiczną modę. Marta Pilas stworzyła efektowne, niemal kostiumowe projekty z tkanin pochodzących z recyklingu. Anna Maria Zygmunt w swojej bardzo lokalnej kolekcji odwołała się do piękna kultury Łemków. Natomiast Sandra Stachura przedstawiła futurystyczną wizję, tkanina została zastąpiona przez nowoczesne materiały nie kojarzone z modą, które w ten sposób otrzymały drugie życie. Na wybiegu zobaczyliśmy też ubrania stworzone przez studentów SAPU w czasie zajęć ekologicznych No Waste oraz modę dla dzieci małopolskiej marki rever KIDS.

W debacie na temat ekologii, mody oraz ich roli w codziennym życiu: Maja Sablewska, Tomasz Urynowicz – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Maria Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz dr Jerzy Gaweł, dyrektor Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Rozmawiano o odpowiedzialnym podejściu do mody i jej kupowania, o promocji młodych, polskich projektantów, a także o wspieraniu mody na ekologię, czemu służy projekt ekoMałopolska stworzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Debatę prowadził publicysta Rafał Stanowski.

– Nowe Eko Trendy to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego promujemy modę ekologiczną, ubrania wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz pochodzące z recyklingu. Poznajemy również innowacyjne technologie w przemyśle odzieżowym, przyczyniające się do produkcji ubrań w sposób nie szkodzący otoczeniu oraz nie generujący dużej ilości odpadów – podkreślał podczas debaty Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

W czasie mini targów można było poznać ofertę lokalnych marek: Wilczej Jagody (eko kosmetyki), rever KIDS (ubrania dla dzieci) oraz Anny Załuckiej Kuczery (moda). Pokazy mody uzupełniły występy artystyczne. Na scenie zatańczyły Martyna Sajdok i Zuzanna Żydek, które niedawno reprezentowały Polskę w mistrzostwach świata. Młodzi aktorzy ze szkoły SPOT, pod opieką Renaty Furdyny, wyrecytowali Manifest ekologicznego projektanta mody, przygotowany przez Katarzynę Zajączkowską, wykładowcę SAPU.

Bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem pokazało, że ekologia jest dziś ważnym tematem społecznym.

Zdjęcia: UMWM

Przeczytajcie całe wydanie Lounge

Strona projektu ekoMałopolska

Call Now ButtonZadzwoń teraz