Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nagroda Dziennikarzy Małopolski dla Łukasza Wojtusika - KSA

Nasz absolwent został właśnie uhonorowany Nagrodą Dziennikarzy Małopolski jako najlepszy dziennikarz kulturalny w 2013 r.  za wywiad z Filipem Springerem na antenie radia Tokfm (rozmowę opublikowano także na portalu tokfm.pl.

Przedstawiamy sylwetkę naszego absolwenta:
Ukończył dwuletnie studio aktorskie SPOT w 1999 roku. W dyplomowym przedstawieniu „Dwunastu gniewnych ludzi” Reginalda Rose’a, które wyreżyserował Szymon Kuśmider . Łukasz przez wiele lat był związany z Teatrem Lalki i Aktora „Parawan” w Krakowie. Właśnie dla tego teatru wyreżyserował także dwa spektakle: „Panieneczkę z pudełeczka” Jana Brzechwy oraz „Czterech muzykantów z Bremy”.
W 2005 roku trafił, przez przypadek do radia i tak mu zostało. Najpierw pracował jako prezenter w Radiu Złote Przeboje Wanda, potem przeszedł do redakcji informacji. W 2009 roku został szefem krakowskiej redakcji Grupy Radiowej Agory (Tokfm/Złote Przeboje/Roxy). Jako dziennikarz przeprowadził wiele wywiadów. Wśród jego rozmówców byli: Jean Hatzfeld, Sven Lindqvist, Ko Un, Sheamus Heaney, Eduardo Mendoza, Emanuel Carrere, Alain Mabanckou, Leonardo Padura, Patricia Atkinson, Alain Riding, John Gimlette, Karem Ameer, Marian Pankowski, prof. Jerzy Pomianowski, prof. Andrzej Zoll,prof. Władysław Bartoszewski, Wojciech Górecki, Wojciech Mann, Petr Zelenka,ksiądz Adam Boniecki, Janina Ochojska i wielu wielu innych. Od dwóch lat swoją wiedzę na temat radia i jego tajników przekazuje dzieciom i młodzieży, studentom i studentkom Uniwersytetu Dzieci. Prowadzi także zajęcia z edukacji filmowej w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

wojtusik tokfmKareem Amer i Łukasz Wojtusik w krakowskim studiu radia TOK FM, fot. Tokfm

Call Now ButtonZadzwoń teraz