Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Monodram „Raz dokoła. Kobiety Wesela” | Szkoła Aktorska SPOT - KSA

Monodram „Raz dokoła. Kobiety Wesela” | Szkoła Aktorska SPOT
Zapraszamy na monodram wykładowczyni Szkoły Aktorskiej SPOT, dr Kingi Kowalskiej, „Raz dokoła. Kobiety Wesela”.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i koncentruje się wokół postaci kobiecych, które często są odsuwane na dalszy plan w interpretacjach tego dramatu.

▪ 25 lutego 2023 r., godz. 19:00
▪ Scena Dekerta 10, Kraków
▪ Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na adres email: kursy@ksa.edu.pl

Wydarzenie towarzyszy Jubileuszowi Szkoły Aktorskiej SPOT, która w roku szkolnym 2022/2023 obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji Krakowskie Szkoły Artystyczne przygotowały wiele atrakcji dla studentów, absolwentów oraz wszystkich sympatyków jednej z najstarszych szkół aktorskich w Polsce.

Jubileusz 30-lecia Szkoły Aktorskiej SPOT | WYDARZENIA

 


Dr Kinga Kowalska – wykładowczyni w Szkole Aktorskiej SPOT

Aktorka, logopeda, pedagog. W latach 2007-2011 występowała w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, współpracowała także z lubelskim Teatrem Kameralnym, Sceną Prapremier In Vitro oraz z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Debiutowała jeszcze na studiach w 2005 roku w spektaklu „Błądzenie, czyli serce zna drogi, których rozum…” (reż. K. Abrahamowicz).

W swoim dorobku artystycznym ma ponad dwadzieścia ról teatralnych – m.in. Helenę we „Wszystko dobre co się dobrze kończy” (reż. T. Bradecki), Pannę Młodą w „Weselu” (reż. K. Babicki), Obywatelkę w „Nie-boskiej komedii” (reż. K. Zaleski), Alinę w „Balladynie” (reż. B. Ciosek), Esme/Alice w „Rock’n’rollu” (reż. K. Babicki), Annę w „Widnokręgu” (reż. B. Tosza), czy Jankę w „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie” (reż. B. Nowicka). W 2009 roku zagrała w niezależnym filmie „At Oglog” (reż. J. Zubrzycki), wyświetlanym na 35. FPFF w Gdyni.

Na małym ekranie zadebiutowała w serialu „Na dobre i na złe” (reż. K. Piwowarski), niedługo potem dostała stałą rolę w serialu „M jak miłość”, zagrała również w serialu kryminalnym „Komisarz Alex”. Ostatnio nagrywała postsynchrony do „Miasta 44” w reżyserii Janka Komasy.

Ponadto jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na którym ukończyła studia logopedyczne oraz pedagogiczne ze specjalnością animator i menedżer kultury.

Od kilku lat współpracuje z ośrodkami szkoleniowymi i terapeutycznymi, prowadząc indywidualne oraz grupowe zajęcia dla osób dorosłych z dykcji i techniki wymowy oraz emisji głosu mówionego. Pracuje również jako instruktor teatralny.
Kinga Kowalska jest także członkinią Zespołu Rozwoju i Zaburzeń Mowy Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Zadzwoń teraz