Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kolejna edycja akcji "Młoda Sztuka w Starym Mieście" - KSA

Kolejna edycja akcji „Młoda Sztuka w Starym Mieście”

Razem z fundacją New Era Art zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji sprzedażowej „Młoda Sztuka w Starym Mieście”. Krakowskie Szkoły Artystyczne są patronem wydarzenia.
Chcemy realizować nasz główny cel Fundacji New Era Art jakim jest działanie na rzecz rozwoju sztuki oraz rozpowszechnianie nowych prądów kulturowych przez wystawiennicze i promocyjne wsparcie artystów młodego pokolenia.

Po raz szósty otwieramy przestrzeń wystawienniczą Pałacu pod Baranami znajdującego się w samym sercu Krakowa dla Twórców z różnych dziedzin (malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, rysunek, rzemiosło artystyczne), którzy chcą udostępnić swoją działalność artystyczną szerokiemu gronu odbiorców oraz zdobyć doświadczenie i wiedzę w zakresie promocji na rynku sztuki.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami należy przesłać na adres:
mswsm2021@gmail.com

  • Termin akcji: 27.08-1.10
  • Data wysyłania zgłoszeń: do 2.08
  • Wyniki: 10.08
  • Data dostarczenia prac do Galerii: do 17.08
  • Formularz zgłoszeniowy przypięty w poście u góry fanpage Galeria New Era Art i Fundacja New Era Art lub dostępny w linku:
    https://bit.ly/3wo5Caq

 

młoda-sztuka-szkoła-artystyczna

 


New Era Art

Fundacja New Era Art to organizacja pozarządowa powołana przez Jana Potockiego w 2009 roku w Krakowie. Powstała ona z potrzeby wspierania rozwoju kultury i sztuki. Promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę przy użyciu nowoczesnych technologii. Działania Fundacji zmierzają do szerzenia idei humanizmu i propagowania postaw tolerancji w wielokulturowym społeczeństwie jednoczącej się z Europy.

Oprócz realizacji inicjowanych przez siebie przedsięwzięć, Fundacja współdziała z innymi instytucjami, organizacjami i osobami dla osiągania wspólnych celów statutowych.

Pod egidą Fundacji działa Pracownia pod Baranami. Zainaugurowała swoją działalność 9 listopada 2012 roku wernisażem prac Władysława Hasiora. Ale miejsce to nie pełni tylko funkcji Galerii Sztuki Współczesnej. To strefa wymykająca się tradycyjnym definicjom, została stworzona głównie z myślą o rozwijających się artystach, którym oddaje przestrzeń. To dzięki nim Pracownia zmienia cały czas swoje oblicze, skupiając osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą i chętne do obcowania ze sztuką w nieformalnych warunkach. Artyzm i rzemiosło stają się tutaj tłem do dyskusji, twórczych działań i wszelkich eksperymentów. Pracownia otwiera swoje drzwi również osobom pełnym pasji, którzy niecodzienną sztukę wplatają w swoją codzienność. To dla nich organizowane są wykłady, spotkania, warsztaty, w trakcie których każdy może rozwinąć swoje uśpione siły. W weekendy Pracownia gości dzieci. Młodzi adepci sztuki odkrywają swoje talenty podczas warsztatów projektowo-konstruktorskich, kroju i szycia, tradycyjnego rękodzieła artystycznego, eco-designu, czy art-recyklingu.

Fundacja ma swoją siedzibę w Pałacu pod Baranami w ścisłym centrum miasta Krakowa.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz