Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w szyciu 2022 - KSA

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w szyciu 2022
  • On Kwiecień 25, 2022

22 kwietnia 2022 r. w Krakowskich Szkołach Artystycznych odbyła się 9. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w szyciu.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów ze szkół średnich z całej Polski. Każdy z nich miał za zadanie uszyć sukienkę w 5 godzin.

Pierwsze miejsce w postaci maszyny do szycia od firmy Andrzej Woźniak M-Szwalnicze oraz bezpłatny semestr nauki w naszej szkole zdobyła Nikola Pająk z Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki Nikoli nagrodę otrzymała także jej szkoła.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Nikola Pająk, Zespół Szkół Odzieżowych, Gorzów Wielkopolski
II miejsce: Klara Żygłowicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Tarnów
III miejsce: Natalia Idzior, Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Sosnowiec
IV miejsce: Zuzanna Kikowska, Zespół Szkół Handlowych, Bydgoszcz

Wyróżnienia:
Karolina Pańczak, Zespół Szkół Gospodarczych, Rzeszów
Krystian Rzewuski, Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie, Warszawa
Aleksandra Koczur, Zespół Szkół Odzieżowych, Kraków

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Mistrzostwach, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: J Gawel, Daria Orel