Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Współpraca międzynarodowa w Szkole Kreatywnej Fotografii - KSA

Współpraca międzynarodowa w Szkole Kreatywnej Fotografii

Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF jest otwarta na międzynarodową współpracę na wielu płaszczyznach. Każdego roku naukę podejmuje tu liczna grupa uczniów z całego świata. Ponadto współpracujemy z prestiżowymi uczelniami artystycznymi, gościmy artystów światowej sławy oraz organizujemy międzynarodowe wystawy fotograficzne.

 

 

Międzynarodowa atmosfera

Wszystkie kierunki KSA są otwarte dla słuchaczy zagranicznych i co roku naukę podejmuje tu liczna grupa uczniów z całego świata.

Do Szkoły Kreatywnej Fotografii przyjeżdżają na wyjazdy studyjne studenci z uczelni o podobnym profilu m.in. z Anglii, Holandii, Słowacji, Białorusi, Australii. Gościliśmy m.in. grupę 80 holenderskich studentów zrzeszonych w organizacji S.V.LiNK.

Od wielu lat współpracujemy z agencją Let me Italian you, z którą wspólnie poprzez zdjęcia wykonane przez fotografów z różnych zakątków świata chcemy odkrywać i promować malowniczy Kraków. Możemy także poszczycić się wieloletnią współpracą z URBAN Photo Awards. W budynku naszej Szkoły odbyła się również wystawa pokonkursowa zwieńczająca projekt Trieste Photo Days.

 

 

Wykłady z fotografami światowej sławy

Organizujemy wiele warsztatów i wykładów (również online), w których udział  może wziąć każdy zainteresowany fotografią. Często gościmy artystów światowej sławy. Takie spotkania to nie tylko możliwość nauczenia się czegoś nowego, ale także inspiracja i motywacja do dalszych działań. Krakowskie Szkoły Artystyczne odwiedził m.in. jeden z najsłynniejszych fotografów mody, Jeanloup Sieff, nowojorska fotografka, Ernestine RubenGary Baseman, William Mokryński itd.

 

 

Współpraca z innymi instytucjami

W ramach projektów unijnych nasza szkoła współpracowała z dwiema prestiżowymi uczelniami: Film and TV School of Academy of Perfoming Arts w Pradze oraz The Technical University w Koszycach. Obecnie kooperuje ze Słowackim Domem Fotografii.

Wykłady w SKF regularnie prowadzi Lucia Benicka ze Słowacji, kuratorka wystaw fotograficznych. Jednym z wykładowców jest także dr Tomáš Agat Blonski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie.

 

 

Dyrektor Szkoły Kreatywnej Fotografii, dr Jerzy Gaweł regularnie zasiada w jury międzynarodowych oraz polskich konkursów. Prowadzi również warsztaty na zagranicznych uczelniach (np. Masterclass in Fashion Photography | TV Art Community College, Tbilisi, Gruzja, The Spiš Artists’ Gallery, Spišská Nová Ves, Słowacja )

 

 

 

Międzynarodowe wystawy

Wraz z Belgrade Photo Month nasza Szkoła jest współorganizatorem międzynarodowej wystawy, Focus on Fashion.

Na wystawie w ubiegłych latach podziwiać można było prace najzdolniejszych fotografów mody z wielu zakątków świata, m.in. Serbii, Węgier, RPA, Islandii, Hiszpanii, Francji, Ukrainy i Białorusi, a także rodzimych talentów, wśród nich absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii. Częścią wystawy są również dzieła laureatów Polish Talent Support – międzynarodowego programu stypendialnego Krakowskich Szkół artystycznych.

Zobaczcie również: Katalog wystawy Focus on Fashion 2020

 

Współpraca międzynarodowa w SKF

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz