Michał Zaczyński o dyplomach szkoły mody SAPU - KSA

Michał Zaczyński o dyplomach szkoły mody SAPU

Cracow Fashion  Awards to pokazy dyplomowe absolwentów szkoły mody SAPU, które zawsze w marcu przyciągają do Krakowa miłośników i znawców mody. Co roku w Radzie Mediów zasiada jeden z najlepszych dziennikarzy modowych w Polsce, redaktor Esquire Polska  – Michał Zaczyński.

Po tegorocznej edycji CFW na blogu Michała Zaczyńskiego znalazł się obszerny artykuł poświęcony młodym projektantom ze szkoły mody SAPU. Dziennikarz jako główną tematykę tegorocznej gali wyróżnił różne odcienie kobiecości i feminizm.

„Feminizm, postrzeganie i role płci oraz granica między tym, co żeńskie a męskie. W tym roku wielu dyplomantów (czy raczej dyplomantek) Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru właśnie kobiecość i jej oblicza obrało za punkt wyjścia przy tworzeniu kolekcji.”

Zaczyński docenił przede wszystkim kolekcję „Apollo & Dafne” Magdy Saby, zamieszczając także wiele zdjęć z sesji promującej kolekcję.

Kolekcja Magdy Saby, absolwentki szkoły mody SAPU

Pośród wyróżnionych przez dziennikarza projektantek znalazły się także:

• Hanna Vata
  • Darya Bayarkina
  • Kalina Kocemba
  • siostry Bylevskie

Więcej znajdziecie oczywiście na blogu Michała Zaczyńskiego! :)

Zadzwoń teraz