Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MARTYR - wystawa dyplomowa studentki SKF. - KSA

MARTYR – wystawa dyplomowa studentki SKF.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy dyplomowej Pameli Porwen – MARTYR, który odbędzie się 14 czerwca 2017 r. w Teatrze Barakah Art Cafe.

„Martyr”

Do XIV wieku, ubiór kobiet i mężczyzn był bardzo do siebie zbliżony. Obie płcie nosiły tuniki i makijaże. W czasach nowożytnych, mamy mocny podział klas społecznych, gdzie arystokrata był często słabszy fizycznie od chłopa. Dzisiejszy obraz społeczeństwa uległ całkowitej zmianie. Mężczyźni o delikatnej urodzie lub ubiorze odbiegającym od przyjętego obrazu męskości przez społeczeństwo, są szykanowani a nawet dotyka ich przemoc.
Fotografie przedstawiają delikatnych mężczyzn z atrybutami kobiecymi. Pozy i miejsca są inspirowane wizerunkami męczenników z obrazów malarskich XVI i XVII wieku. Pokazując w ten sposób cierpienie w imię swoich przekonań. Cykl zdjęć pokazuje, problem osób o odmiennym wizerunku, orientacji, poglądach.

Wernisaż  wystawy Pameli Porwan będzie miał miejsce w Teatrze Barakah Art Cafe przy ul. Paulińskiej 28, 14 czerwca 2017 r. o godz. 19:00.

Wystawa potrwa do 27 czerwca 2017 r.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz