Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mark Fast gościem SAPU i Cracow Fashion Week! - KSA

Mark Fast gościem SAPU i Cracow Fashion Week!

Zaledwie kilkanaście dni po pokazie na London Fashion Week do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie przyleci Mark Fast, uznany kanadyjski projektant mody. Weźmie udział w roli jurora konkursu Cracow Fashion Awards (18.03) – pokazu dyplomowego SAPU, który rozpocznie Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03).

Mark Fast to uznany kanadyjski projektant, który specjalizuje się tworzeniu luksusowych kolekcji z dzianiny. Jest absolwentem prestiżowej brytyjskiej uczelni Central Saint Martins, mieszka i pracuje w Londynie. W swoich projektach zawsze poszukuje nowatorskich rozwiązań, którymi wytycza trendy w modzie wykorzystującej dzianinę.

mark-fast

Jest laureatem wielu nagród, otrzymał stypendium TOPSHOP w ramach British Fashion Council, współpracował z takimi markami, jak Christian Louboutin, Swarovski, Pinko, Topshop, Aldo Rise. Jego kreacje zakładały liczne gwiazdy: Tilda Swinton, Grace Jones, Rihanna, Nicki Minaj, Jessie J, Rita Ora, Ciara czy Kylie Minogue.

Mark Fast był jednym z mentorów Art & Fashion Forum w ubiegłym roku. Tu miał okazję współpracować ze studentem SAPU Piotrem Popiołkiem. Zachwycony jego projektem,postanowił przylecieć do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, by wziąć udział w konkursie dyplomów Cracow Fashion Awards. Mark Fast weźmie udział w obradach jury, obok takich osobowości mody, jak duet MMC, Natasha Pavluchenko, WP Onak, Małgorzata Sobiczewska, Robert Kiełb czy Dorota Wróblewska. Projektant spotka się także z publicznością w siedzibie SAPU, ul. Zamoyskiego 52.

Cracow Fashion Awards odbędą się 18 marca o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE Kraków i rozpoczną Cracow Fashion Week 2017 – jedno z największych wydarzeń mody w Polsce, organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w partnerstwie z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Do 26 marca, pod hasłem „FASHION & ECOLOGY” w Krakowie odbędą się liczne pokazy mody, warsztaty, wykłady, pokazy filmów i spotkania z osobowościami świata fashion. Partnerami wydarzenia są międzynarodowe organizacje Fashion Revolution, PETA oraz Clean Clothes promujące modę społecznie odpowiedzialną.

Więcej informacji:

www.cracowfashionweek.com

Fot. archiwum Marka Fasta

Call Now ButtonZadzwoń teraz