Małopolska Noc Naukowców 2023 - poznajcie program KSA! - KSA

Małopolska Noc Naukowców 2023 – poznajcie program KSA!

Już dziś zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, którego od wielu lat jesteśmy Partnerem – Małopolską Noc Naukowców! Tegoroczna edycja odbędzie się 29 września 2023 r. (piątek). Sprawdźcie co przygotowały dla was Krakowskie Szkoły Artystyczne! Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny (obowiązuje rejestracja).

Zapisy na warsztaty oraz wykłady: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, nazwę warsztatu/wykładu oraz wiek.

REJESTRACJA ROZPOCZNIE SIĘ 21 WRZEŚNIA O GODZ. 9:00.

PROGRAM KSA podczas Małopolskiej Nocy Naukowców (29 września 2023 r.):

1. Personal Shopper. Zostań stylistą!

Razem z Magdaleną Kęskiewicz (stylistką i projektantką mody) poznacie tajniki pracy Personal Shoppera. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się analiza kolorystyczna, analiza sylwetki, najnowsze trendy w modzie oraz ponadczasowe klasyki. Nauczycie się jak można z mody korzystać na co dzień, jak „pracować” z ubraniem i na które trendy warto zwrócić uwagę. Ponadto dowiecie się jak ubierać się, żeby zaakcentować najciekawsze elementy swojej osobowości, jak rozmawiać z klientem, żeby dobrze zdefiniować jego potrzeby i jak ubrać, żeby nie przebrać. Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie warsztatów. Na zakończenie pamiątkowe zdjęcia.

• Godz. 16:30-18:45
  • Prowadząca: mgr Magdalena Kęskiewicz
  • Szkoła Visual Merchandisingu SVM, sala nr 5

2. Projektowanie ubioru. Sztuka czy rzemiosło?

Warsztaty projektowania ubioru dla początkujących. Klucze do kreatywnego projektowania ubioru. Rozwój wyobraźni, trójwymiarowego widzenia oraz podstawowe zasady plastyczne w pigułce.

• Godz. 16:00-18:15
  • Prowadząca: mgr sztuki Anna Niemczyk
  • Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, sala nr 2

3. Warsztaty stylizacji w j. ukraińskim

Тема семінару: Стилі одягу та головні тренди 2023 року. Під час семінару буде показ – шоу моделей відповідно до стилістики. Також розберемо основу капсульного образу на сезон осінь 2023
Ірина Щавіньська, модний експерт, телеведуча та керівник курсу моделей «I’m Fashion»

Додатково під час семінару:

Тема: Від ідеї до шедевру! Створення повного образу «зачіска, макіяж – грим, костюм…»
Наталія Мельникова- художник – гример, арт візажист, майстер створення арт костюма, головних уборів і прикрас .
Створює образи для рекламних вітрин, обкладинок модних журналів, календарів для різних брендів, іміджеве виробництво …

• Godz. 17:00-19:15
  • Prowadząca: Iryna Shchavinska, Natalia Melnykova
  • Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, Aula

4. Jak zaprojektować mieszkanie?

Funkcjonalizm w mieszkaniu. Na warsztatach poznacie podstawowe zasady projektowania mieszkania. Do tego dołączymy informacje o tym czym i jak się inspirować.

• Godz. 17:00-19:15
  • Prowadząca: mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik
  • Szkoła Wnętrz i Przestrzeni SWP, sala nr 8

5. Cyjanotypia

Podczas warsztatów poznacie starą technikę fotograficzną – cyjanotypię. Jest to prosta i bezpieczna metoda pozyskiwania charakterystycznych odbitek w odcieniu błękitu. Na warsztatach dowiecie się co jest niezbędne do wykonania odbitki i jak prawidłowo przygotować materiał do pracy. Dowiecie się ile możliwości daje cyjanotypia. Finalnie będziecie mogli wykonać własną odbitkę. Polecamy szczególnie entuzjastom technik alternatywnych!

• Godz. 15:30-17:45
  • Prowadzące: Daria Orel
  • Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF, sala nr 10

6. Światło w fotografii

Słowo fotografia oznacza rysowanie za pomocą światła. Powstało z greckich rdzeni φῶς (phōs) – światło oraz γραφή (graphé) – rysowanie. To właśnie światło tworzy obraz. Jest ono kluczowym elementem decydującym o charakterze fotografii. Podczas warsztatów „Światło w fotografii” uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia postrzegania barw oraz pojęcia takie jak temperatura barwowa, procent światła odbitego oraz spektrum światła. Prosimy o zabrania własnych aparatów.

• Godz. 18:00-19:30
  • Prowadzący: Rafał Idczak
  • Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF, sala nr 10

7. Choreoterapia – rozwój poprzez taniec

Uczestnicy warsztatów poznają terapeutyczną rolę tańca. Dzięki specjalnym ćwiczeniom muzyczno-ruchowym, elementom pracy z ciałem i oddechem zwiększą swoją świadomość ciała i otworzą się na świat swoich emocji, relacji z samym sobą oraz innymi.

• Godz. 18:15-19:45
  • Prowadząca: dr Katarzyna Czyżewska
  • Szkoła Choreografii, sala nr 7

8. Warsztaty z improwizacji teatralnej

„Tu i teraz, czyli co się ze mną dzieje?” Jak się otworzyć na to co spontaniczne i nieprzewidywalne?

• Godz. 18:00-20:15
  • Prowadzący: Mikołaj Marciniak