LOOKBOOK Oliwii Manueli Jankowskiej - KSA

LOOKBOOK Oliwii Manueli Jankowskiej

Zobaczcie niesamowitą sesję zdjęciową kolekcji naszej absolwentki SAPU, Oliwii Jankowskiej sfotografowaną przez Krzysztofa Żabskiego!

Lookbook Oliwii Manueli Jankowskiej w obiektywie Krzysztofa Żabskiego
Model: Maria Tomaszewska
Make up & hair: Patrycja Piechówka MAKE UP Artist
Assistant: Julia Klewaniec

Więcej o naszej absolwentce:

Sizeer Nike campaign with Oliwia Jankowska and Elwira Rutkowska!

Oliwia Jankowska – In The Mind
Kolekcja inspirowana artystą Brno Del Zou z autorskimi grafikami.

Oliwia Jankowska, SAPU, kolekcja dyplomowa

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

• to szkoła, której absolwenci odbywają prestiżowe staże zagraniczne i podejmują pracę w czołowych światowych domach mody m.in. Julia Rodowicz jest projektantką dzianiny w domu mody Balenciaga, Karolina Pięch odbyła staż w domu mody Alexandra McQueena
  • podjęła współpracę z licznymi instytucjami w tym Muzeum Narodowym, KBF, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Instytutem Konfucjusza, PAH, a także z Urzędem Miasta Krakowa
  • jest oficjalnym partnerem konkursów: European Fashion Accelerator (Czechy), Kosice Fashion Week (Słowacja), European Fahion Union, Fashion Culture (Londyn), Habitus Baltija (Ryga), Russian Silhuette (Moskwa), Mielnica Mody (Mińsk), Donieck Fashion Days (Donieck), Jeansation (Monte Carlo)
  • to szkoła, do której w ramach wizyt studyjnych i na warsztaty przyjeżdżają  słuchacze wyższych uczelni z Anglii, Szkocji, Holandii, Niemiec i Słowacji
  • od 1994 r. wykształciła ponad 1500 projektantów mody, którzy pracują w firmach odzieżowych w Polsce i na świecie. Wielu projektujących pod własną marką to uznane obecnie nazwiska w świecie mody  – patrz absolwenci.
  • Oferuje znakomite warunki lokalowe w centrum historycznym Krakowa, dwa własne budynki o łącznej powierzchni 2800 m2 ze świetnie wyposażonymi pracowniami krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym
  • Zapewnia nieodpłatnie profesjonalne modelki do przymiarek, sesji zdjęciowych i pokazów mody ze ściśle  współpracującej Agencji Promocji Mody REKLAMEX

Szkoła mody SAPU stawia na:

• Indywidualne podejście do każdego słuchacza
  • Intensywne przygotowanie do wykonywania zawodu
  • Najlepszą w Polsce kadrę wykładowców
  • Energiczną promocję absolwentów w Polsce i na świecie
  • Skompletowanie profesjonalnego portfolio
  • Współpracę międzynarodową – staże zagraniczne, stypendia na prestiżowych uczelniach, wymiany słuchaczy w ramach projektów Leonardo da Vinci i Erasmus
  • Międzynarodową atmosferę

Nadzór pedagogiczny sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nauka w szkole trwa dwa i pół roku. Dzienne i  zaoczne (18 zjazdów w ciągu roku, około 18 godz./zjazd, sobota-niedziela, co dwa tygodnie).

• Brak egzaminów wstępnych – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
  • To najlepsza szkoła projektowania mody (projektowanie ubrań studia projektowanie ubioru, projektowanie mody), jeżeli chcesz zbudować profesjonalne portfolio i szybko podjąć pracę w zawodzie – patrz prace studentów i dyplomy.
  • To uczelnia, której absolwenci zdobyli najwięcej nagród w polskich i zagranicznych konkursach
  • To najbardziej prestiżowy pokaz dyplomowy w Polsce. Pokaz dyplomowy SAPU odbywa się w Centrum Kongresowym Ice Kraków i otwiera Cracow Fashion Week, którego głównym organizatorem jest Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru promująca w ten sposób swoich absolwentów. Wszystkie pokazy z kilku ostatnich lat na profilu SAPU na Youtube.
  • Wykładowcami SAPU są wyłącznie czynni zawodowo projektanci mody, technolodzy i konstruktorzy ubioru
  • Zajęcia ponadprogramowe: poza obowiązkowymi zajęciami z technik krawieckich studenci mają możliwość bezpłatnego korzystania z otwartej pracowni szycia.
  • Szkoła funduje stypendium dla najlepszego słuchacza SAPU – warunki w zakładce rekrutacja.
  • Nagrody fundowane przez SAPU:
    • nagrody za najlepszą sylwetkę podczas semestralnych pokazów mody.
    • statuetka SAPU za najlepszą kolekcję na pokazie dyplomowym
  • Szkoła policealna SAPU w Krakowie wybierana jest również jako szkoła podyplomowa przez absolwentów kierunków artystycznych wyższych uczelni.
  • Szkoła uprawnia do starania się o wizę