Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Laboratorium Mody SAPU w Forum Przestrzenie w Krakowie

Laboratorium Mody SAPU w Forum Przestrzenie w Krakowie

Laboratorium Mody SAPU w Forum Przestrzenie w Krakowie
Weekend z modą i dizajnem (28-30 maja) – na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Po raz kolejny Laboratorium Mody (28-30 maja), organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru www.ksa.edu.pl w Krakowie, przeniesie publiczność w obszar nieograniczonej wyobraźni studentów SAPU. Główna część Laboratorium – pokaz mody awangardowych kolekcji – odbędzie się w sobotę, 30 maja, o godz. 19 w Forum Przestrzenie (dawny hotel Forum, ul. Marii Konopnickiej 28 w Krakowie). Na wszystkie wydarzenia, od czwartku do soboty, wstęp bezpłatny!
Na wybiegu w grand hallu hotelu Forum (parter), zobaczymy ubrania stworzone z bawełnianej surówki oraz wszechobecnego w dzisiejszych tendencjach jeansu. Młodzi projektanci, studenci SAPU, mają jednak niełatwe zadanie – muszą wykazać się kreatywnością w podejściu do szeroko już eksploatowanego tematu. Pokaz Laboratorium Mody będzie nawiązaniem do historii hotelu, gdyż w przestrzeniach modernistycznego budynku, zlokalizowanego nad brzegiem Wisły, odbywały się w przeszłości liczne imprezy związane z modą.
Wydarzenia Laboratorium Mody 2015 zaczną się od spotkań z osobowościami świata fashion w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52). W czwartek, 28 maja, o godz. 16.30 Katarzyna Gola, autorka głośnego bloga Geek Goes Chic geekgoeschic.co, będzie opowiadać o wykorzystaniu nowych technologii w świecie mody. Katarzyna Gola została niedawno nominowana do nagrody przez WGSN – najbardziej opiniotwórczą, międzynarodową platformę zajmującą się prognozą trendów w modzie (nagroda w kategorii best digital innovation).
Kolejnym wydarzeniem tego dnia, o godz. 17.30, również w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52, Kraków), będzie spotkanie z Aleksandrą Boćkowską, autorką głośnej książki „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL” (Wydawnictwo Czarne). Dzieło Aleksandry Boćkowskiej, uznanej dziennikarki zajmującej się modą (m.in. „Elle”, „Viva! Moda”), zbiera znakomite recenzje i jest uznawane za jedną z najważniejszych publikacji dotyczących historii ubioru w Polsce.
W piątek organizatorzy zapraszają na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych – można nauczyć się projektowania klosza do lampy lub tworzenia biżuterii recyklingowej. Zajęcia będą prowadzić wykładowcy KSA, zapisy: ksa@ksa.edu.pl, liczba miejsc ograniczona.
Laboratorium Mody 2015 odbywa się w ramach festiwalu „Dizajn – biznes – Kraków” (22-31.05). W związku z tym już 26 maja o godz. 16 odbędzie się również wystawa „Reinkarnacja przedmiotu” – zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac recyklingowych dotyczących projektowania wnętrz i mody, stworzonych przez studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz SAPU.

„Dizajn – biznes – Kraków” to tygodniowy cykl wydarzeń pokazujących, jaką rolę w nowoczesnej gospodarce i codziennym życiu może odgrywać dizajn. Festiwal organizuje Centrum Kreatywności i Dizajnu w Krakowie, które współtworzą cztery wyższe uczelnie Krakowa: Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Politechnika Krakowska oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W tę ideę wpisuje się również Laboratorium Mody SAPU – cykl wydarzeń przygotowanych przez Krakowskie Szkoły Artystyczne.

laboratorium mody

Call Now ButtonZadzwoń teraz