Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Laboratorium Mody 2013 - relacja

W sobotę 1 czerwca scena Nowohuckiego Centrum Kultury zamieniła się w wielkie modowe laboratorium. Sobotni pokaz przyciągnął liczną publiczność, którzy tym razem podziwiali nie tylko projekty słuchaczy I i II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, ale również stylizacje przygotowane przez słuchaczy Szkoły Visual Merchandisingu. Kolekcje zaprezentowały modele i modelki z Agencji Reklamex, makijaże i fryzury wykonała Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa.

Prawdziwą wisienką na torcie był jednak występ słuchaczy Szkoły Aktorskiej SPOT. Pokaz szermierki artystycznej w wykonaniu wykładowcy Mateusza Berkowicza i Sławka Bendykowskiego, występ zespołu Burlesque Blush złożonego z absolwentek SPOTa,  a w szczególności niesamowity pokaz akrobatyczny Mateusza Kmiecika i Pawła Monsiela zostały nagrodzone gromkimi brawami. Studenci pierwszego roku zaprezentowali rzeźbiarskie kreacje o niekonwencjonalnych formach z jednobarwnej, surowej, bawełnianej tkaniny, a studenci drugiego roku zachwycili kreatywnością pokazując, co może  wyjść z połączenia dżinsu z dzianinami o różnej grubościi strukturze. Stylizacje ciuchów jeansowych przygotowane przez słuchaczy Szkoły Visual Merchandisingu emanowały kolorem i świeżością. Osadzone w aktualnych tendencjach propozycje na pewno zainspirują miłośników mody do tworzenia ciekawych kompozycji z zasobów własnej szafy. Przecież na co dzień nie musi być nudno!

Na zakończenie jedenastu projektantów z Białorusi pokazało swoje kolekcje nagrodzone w „Fashion Mill” – najważniejszym konkursie modowym ich kraju. Pokaz w Krakowie był dla nich krótkim postojem przed występem w Mediolanie. Interesującym było zobaczyć inne podejście do projektowania i prezentacji kolekcji oraz świetne kolekcje męskie.

Od środy 5 czerwca rusza konkurs internetowy ( start godz. 15.00). Jak zwykle na autorów najlepszych projektów papierowych i jeansowych oraz na głosujących czekają atrakcyjne nagrody. Ciekawi jesteśmy waszego werdyktu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz