Kurs stylizacji mody w Krakowskich Szkołach Artystycznych - KSA

Kurs stylizacji mody w Krakowskich Szkołach Artystycznych

W dniach 6-9 lipca 2020 r. w naszej Szkole odbył się wakacyjny kurs stylizacji mody, który poprowadziła mgr Magdalena Kęskiewicz.

Uczestnicy kursu poznali wiele wymiarów mody. Przyjrzeli się jej aspektowi psychologicznemu, socjologicznemu i kulturowemu. Dowiedzieli się jak można z mody korzystać na co dzień, jak pracować z ubraniem, na które trendy warto zwrócić uwagę i co jest ponadczasową klasyką. Dlaczego moda kocha indywidualizm i jak możemy go pielęgnować.

Zagadnienia, które zostały poruszone podczas warsztatów:

• Stylizacja i możliwości zawodowe;
  • Pojęcia, które warto znać i rozumieć;
  • Dobór odpowiedniej kolorystyki – analiza kolorystyczna;
  • Dobór właściwych tkanin.
  • Sylwetka – proporcje oraz podstawowe zasady doboru odpowiedniej garderoby;
  • Komponowanie garderoby na różne okazje;
  • Obecne trendy w modzie;
  • Ćwiczenia w komponowaniu sylwetki;

Zajęcia poprowadziła absolwentka i wykładowczyni Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Magdalena Kęskiewicz.

Zobaczcie fotorelację z warsztatów.

Zdjęcia: Monika Podolska, Agnieszka Rybak, Jeremy Stec

Make up: Mateusz Krupa mr.fenty.8

Magdalena Kęskiewicz

Prowadzi wykłady „Moda a popkultura”oraz „Promocja sprzedaży” w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Absolwentka SAPU, ukończyła również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną działalność Concept Studio Młoda Moda, która jest jednocześnie pracownią krawiecką, sklepem i galerią w jednym. Projektuje kolekcje, bierze udział w pokazach mody i konkursach m.in. OFF Fashion Kielce, Złota Nitka, FUTURE. Pracuje również jako stylistka przy sesjach zdjęciowych, publikowanych min. w Eks-Magazynie i Mieście Kobiet. Jako stylista współpracuje z fotografami mody, firmami odzieżowymi, agencjami reklamowymi oraz producentami pokazów (Moda&Styl, Lounge Magazyn, Secret Lashes).