Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

KSA partnerem Wrocław Fashion Week 2022! - KSA

KSA partnerem Wrocław Fashion Week 2022!

Krakowskie Szkoły Artystyczne zostały partnerem Wrocław Fashion Week 2022! Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 czerwca br. Podczas pokazów mody zobaczymy kolekcje wielu absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

I dzień Wrocław Fashion Week 2022. Zobaczysz podczas niego sześć pokazów mody zrównoważonej takich twórców jak:

Anna Szczygieł

Finalista Polish Talent Support 2017. Stypendystka Krakowskich Szkół Artystycznych w Krakowie na kierunku Artystyczne Projektowanie Ubioru 2018-2021. Finalista Cracow Fashion Awards 2021 z tytułem kolekcja roku 2021 z THAT’S THE WAY I AM inspirowana Londynem.

Nargiz Salwa

Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych 2021. Wyróżniona podczas gali finałowej. Brała udział w pokazach mody w Polsce i za granicą m. in. Bielsko Biała „Urbban Fusion art and fashion festival” czy Vancouver Fashion week.

Andżelika Ożdżyńska

Założycielka marki LAMFEI. Projektantka nagrodzona w Paryżu i Sankt Petersburgu. Laureatka Cracow Fashion Awards 2019, uhonorowana wyróżnieniem NEW TALENT AWARD FASHION POST. Finalistka Radom Fashion Show 2019/2021, laureatka WOW Fashion Awards 2021. Nagrodzona przez Vogue Italia, a także okładkę magazynu Lounge Magazine. Projekty mogliśmy zobaczyć w TOP MODEL POLSKA TVN, a także na celebrytach m.in. Julia Kostera, Lila Janowska, Kayah i w teledysku Natalii Shroeder.

Gabriela Chat

Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i Technik Technologii Odzieży. Profesjonalna marzycielka, patrząca śmiało przed siebie i pracująca ciężko na każdy swój krok do przodu. Zaprezentuje kolekcję „RAVENS” – inspirowaną krukami, która jest połączeniem oryginalnych nakryć głowy, pierzastych struktur „utkanych” z delikatnego szyfonu z błyskiem i prostotą eko-skóry.

Artur Ryba

Absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Swoje zainteresowania opieram na tworzeniu i łączeniu cech malarstwa, tkaniny artystycznej oraz mody zrównoważonej. Zwycięzca Cracow Fashion Week 2022. Podczas I dnia Wrocław Fashion Week 2022 usłyszymy także debaty na temat mody zrównoważonej przeprowadzone we wsparciu ze stowarzyszeniem Fashion Revolution Poland. Odbędą się także występy artystyczne i koncerty m.in wrocławskiego zespołu Pikes.

Ela Pruska

NORGE. Kolekcja odzwierciedlająca połączenie z naturą, surowością oraz formami skalnymi. Powstała z myślą o harmonijnym połączeniu form, struktur oraz barw północnych regionów krajów skandynawskich. Głównym odnośnikiem była Norwegia, zachwycająca nie tylko pięknem krajobrazów, ale również inspirująca w podejściu do życia codziennego. Społeczność z której warto brać przykład pod względem wykorzystania źródeł odnawialnych, która nie stawia na pośpiech i posiadanie. Człowiek żyje tam w symbiozie z naturą, szanuje ją, co Skandynawowie pokazują na wielu płaszczyznach życia. Kolekcja nagrodzona przez Agatę Zolich – ECCO Shoes podczas gali Crakow Fashion Week 2022.

 

 

II dzień Wrocław Fashion Week 2022. Zobaczysz podczas niego pokazy mody takich twórców jak:

Klaudia Klimas

Założycielka marki Klaudia Klimas, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, Kreowania wizerunku i stylizacji w Artystycznej Alternatywie oraz Akademii VM w Warszawie. Kolekcje projektantki zostały wielokrotnie nagrodzone w konkursach takich jak European Fashion Union w Mediolanie, Caspian Fashion Week w Rosji, Cracow Fashion Week oraz Off Fashion Kielce.

Dorota Senkara

Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie. Kolekcja dyplomowa BLACK RIBBON podczas edycji Cracow Fashion Awards 2022 zdobyła wiele wyróżnień i nagród, w tym Wyróżnienie Rady Wysokiej Mody za kreatywność i wizjonerstwo oraz Wyróżnienie Rady Mediów pod przewodnictwem jury Michała Zaczyńskiego.

Patrycja Segedyn

Projektantka z Wrocławia.Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie. Kolekcją dyplomową wygrała Cracow Fashion Awards 2020. Prezentowała swoje projekty także w Pradze podczas European Fashion Accelerator promującym modę zrównoważoną oraz na pokazie Mittelmoda w Mediolanie. Jej projekty miały publikacje między innymi w Vogue, Elle oraz Harper’s Bazaar.

Mateusz Gurgul

Absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem. W swoich kolekcjach stawia na odważne, eleganckie i niekonwencjonalne projekty. Najnowsza kolekcja została wykonana w 80% z materiałów z odzysku.

Anna Nowak-Curyło

Absolwentka SAPU oraz laureatka głównej nagrody CRACOW FASHION AWARDS 2019. Odbyła stypendium modowe w Shanghaju na Dounghua University 2019. Nagrodzona podczas VIRUS FASHION LITWA 2019. Prezentowała kolekcję dyplomową na Vancouwer Fashion Week 2019. Nagrodzona podczas OFF FASHION. Laureatka głównej nagrody RADOM FASHION SHOW 2021.

 

 

Narodowe Forum Muzyki | Muzeum Architektury

15 Pokazów mody zrównoważonej

Kup bilet i zobacz najlepsze kolekcje mody zrównoważonej w Polsce!

Bilety dostępne tutaj: https://bit.ly/biletywfw

Zadzwoń teraz