Krakowskie Szkoły Artystyczne dla Ukrainy | CFW 2022 - KSA

Krakowskie Szkoły Artystyczne dla Ukrainy | CFW 2022

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Cracow Fashion Week będzie specjalny koncert charytatywny zorganizowany w geście solidarności z Ukrainą.

Podczas sobotniego koncertu (26.03) na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpią wykładowcy, absolwenci i studenci Szkoły Aktorskiej SPOT oraz tancerze ze Szkoły Choreografii. Towarzyszyć im będzie Zespół Verso oraz zaproszeni goście z Polski i Ukrainy. Występ przygotowują aktorka i wokalistka, Anna Dijuk-Bujok oraz tancerka i choreografka, Justyna Kaczmarska-Orawiec, wykładowczynie Krakowskich Szkół Artystycznych. Usłyszymy m.in. utwory „Kochana”, „Co mi panie dasz”, „Wracam do domu” oraz „Moja i Twoja nadzieja”, w akompaniamencie Jarosława Olszewskiego.

W trakcie koncertu odbędzie się również pokaz replik strojów historycznych stworzonych przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz pokaz ukraińskich strojów ludowych. W rolach modeli wystąpią dzieci pochodzące z Ukrainy i Polski. Pokaz dziecięcy przygotowuje Iryna Schavinska (IMFASHION).

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny organizowana we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zachęcamy Państwa do przekazania środków pieniężnych do puszek trzymanych przez wolontariuszy.

Wystąpią:

Absolwenci i studenci Szkoły Choreografii oraz zaproszeni goście z Polski i Ukrainy:

Paulina Szczepaniec i Damian Rusyn
Eva Mulyszyna – choreografia: Justyna Kaczmarska-Orawiec
Julita Przybycińska
Liza Artimenieva i Ira Volkova
Eva Mulyszyna, Martyna Sajdok, Zuzanna Żydek – choreografia: Justyna Kaczmarska-Orawiec
Ewa Łapińska
Agata Grot i Julia Ostatek
Kamila Uszko
Liza Artimenieva i Masha Kytsenko
Renata Konieczny
Oliwka Baczewska
Martyna Sajdok, Zuzanna Żydek – choreografia: Justyna Kaczmarska-Orawiec

Wykładowcy oraz studenci Szkoły Aktorskiej SPOT:

Anna Dijuk-Bujok
Jarosław Olszewski

Patrycja Fudala
Aneta Gołębiowska
Monika Ignacak
Martyna Kaźmierska
Julia Kozłowska
Katarzyna Lipka
Agnieszka Łachowska
Tomasz Łukawski
Apolonia Morawska
Wiktoria Pioch
Ala Sinkevich
Jagoda Siwińska
Klaudia Skraba
Kajetan Wiśniowski
Karolina Wnęk

oraz gościnnie Zespół Verso w składzie :

Karolina Kramarz
Julia Wyrwik
Paweł Szostak
Emila Czerhoniak

ZAPRASZAMY!

Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Wstęp wolny.

Live streaming z wydarzenia na kanale YouTube KSA.