Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Konkurs Młodopolskie Kroje

!!konkurs_mlodapolska_male

Galeria Bronowice stawia na młodych, zdolnych projektantów i zaprasza do udziału w artystycznym konkursie, w którym nagrodą główną jest 10 000 zł! Do rywalizacji stanąć może każdy, kto do 22 października 2013 r. wykona projekt stroju inspirowanego okresem Młodej Polski.

Konkurs Młodopolskie Kroje to szansa na wykazanie się przez młodych, zdolnych projektantów kreatywnością oraz umiejętnością przygotowania ubioru, nawiązującego do głównych nurtów jednej z piękniejszych epok, jaką była secesja. Strój powinien być pomysłem autorskim, mającym jasne nawiązanie do epoki poprzez zastosowanie charakterystycznych młodopolskich linii, ornamentyki, barw, motywów, zestawień.
Autorzy 50 najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do kolejnego etapu konkursu, jakim jest uszycie stroju wg własnego pomysłu – i zaprezentowanie go podczas osobistego spotkania z Jury 16 listopada. Jury spośród wszystkich zaprezentowanych strojów, wybierze maksymalnie 30 kreacji, które wezmą udział w pokazie podczas Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice.  Główny zwycięzca konkursu, który otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł, zostanie wybrany podczas pokazu. Twórcy kolejnych czterech najlepszych strojów otrzymają po 1 000 zł. Swojego faworyta wybiorą też przedstawiciele mediów, nagradzając go specjalnym wyróżnieniem o wysokości 1 000 zł.
Konkurs Młodopolskie Kroje trwa od 1 sierpnia do 22 października 2013 roku. Po tym terminie, w dniu 24 października, Jury ogłosi, które projekty zostały nominowane do kolejnego etapu. Gotowe stroje powinny powstać do 16 listopada 2013 roku. Organizatorem konkursu jest Galeria Bronowice, współorganizatorem (nadzór artystyczny) krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.

Szczegóły konkursu www.galeriabronowice.pl/aktualnosci
Jedna osoba może wykonać więcej niż jeden projekt, co zwiększa szansę na zdobycie wymarzonej nagrody! Projekty, wraz z opisem stroju, próbkami i opisem materiałów oraz wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem należy przesyłać do dnia 22 października 2013 (liczy się data stempla pocztowego) lub dostarczać osobiście na adres:

Open Media
ul. Obozowa 42a/2
30-383 Kraków
z dopiskiem: Galeria Bronowice

Call Now ButtonZadzwoń teraz