Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

9 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego GŁĘBIA SPOJRZENIA - KSA - KSA

9 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego GŁĘBIA SPOJRZENIA – KSA

19 kwietnia 2018 o godz. 18:00 odbył się wernisaż 9 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ‚Głębia Spojrzenia’. Miejscem wystawy była Strefa Studencka Uniwersytetu Jagiellońskiego – ul. Św. Anny 6 w Krakowie. Patronem wydarzenia były Krakowskie Szkoły Artystyczne.

Na wernisażu prezentowe były liczne prace laureatów tegorocznego konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

‚Głębia Spojrzenia’ jest konkursem skierowanym do studentów, którzy nie zajmują się zawodowo fotografią. Konkurs ma na celu udowodnić, że ważny jest różnoraki sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, niewyuczony, indywidualny, amatorski. Zdjęcia mają pokazywać, że do zrobienia dobrego zdjęcia wystarczy przenikliwe spojrzenie.

 

29983739 10160425542095121 7510329633921227250 o

Profesjonale jury złożone zostało z teoretyków, jak i praktyków fotografii. Nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach:

Kategoria pierwsza – POSTACIE W MIGAWCE to kategoria, która prezentuje portrety i sylwetki osób znanych i nieznanych, a także pozwala, wykorzystując ciekawość dziecka oraz wrażliwość artysty, dostrzec to, czego nie widać na co dzień.

I miejsce – Izabela Olczyk, „Piękno”

II miejsce – Bartosz Paczkowski, „Tęsknota”

III miejsce – Krzysztof Story, „Basia”

Wyróżnienie – Paulina Borysik, „Mały-wielki człowiek”

 

 


 

Kategoria druga – DZIEŁA CODZIENNOŚCI, czyli fotofelieton. To kategoria, która umożliwia fotografowi zatrzymać wycinek rzeczywistości. Powszedniość, szarość poranków, czy uliczny gwar – codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

I miejsce – Nikola Gaszyńska, „W tramwaju”

II miejsce – Kosma Kołodziej, „Wiosenne porządki”

III miejsce – Urszula Kocjan, „Albania to raj”

Wyróżnienie – Martyna Kubicka, „My Portowcy, My Portowcy”

Wyróżnienie – Wioleta Krzemińska, „Obiad u dzieci”

Wyróżnienie – Bartosz Toboła, „W opatach codzienności”

 


 

Kategoria trzecia – HISTORIE PRAWDZIWE fotograf, aparat i odnaleziona historia. To opowieść o otaczającym nas świecie w trzech ujęciach. Szansa, by pokazać wszystko, co najważniejsze – bez słów.

I miejsce – Magdalena Kacperek, „Baletnice”

II miejsce – Andrzej Błoński, „Drzwi do innego świata – chasydzi w Polsce”

III miejsce – Jalub Stępień, „Opowieść o mnie samym”

Wyróżnienie – Joanna Michalkiewicz, „Niecałe dwie minuty”

Wyróżnienie – Katarzyna Jania, „Marzenie z dzieciństwa”

 

 

 

GRAND PRIX – Izabela Olczyk, „Piękno”

 

30822048 10160459162910121 202919829512766036 o

 

 


 

Na wernisażu pojawiła się liczna widownia. Czekamy na kolejną edycję konkursu!

Relacja/zdjęcia z wernisażu fanpage Głębi Spijrzenia na Facebooku -> https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/

 

 


 

JURY KONKURSU: 

Mateusz Skwarczek – fotoreporter Gazety Wyborczej i Agencji Gazeta, wielokrotny laureat Grand Press Photo

Mateusz Mrozowski – fotograf i pedagog, prowadzący warsztaty fotograficzne dla młodzieży w MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie

Elizabeth Shabo – retuszerka, profesjonalna fotografka mody oraz współtwórca MILK Event & Photo Studio

Bartłomiej Jurecki – fotoreporter prasowy współpracujący z Tygodnikiem Podhalańskim, wielokrotny laureat wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. Grand Press Photo

Anna Zborowska – specjalistka w dziedzinie fotografii mody, reportażu i fotografii ślubnej; współpracująca z Wysokimi Obcasami i Tubą

Grzegorz Kosmala – redaktor naczelny i wydawca miesięcznika doc!photo magazine oraz pomysłodawca projektu DEBUTS promującego młodych, początkujących fotografów polskich fotografów.

Paweł Płaneta  – wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz reprezentant Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, prowadzi zajęcia poświęcone fotografii dziennikarskiej i komunikowaniu wizualnemu

Robby Cyron – fotograf współpracujący m.in. z magazynami Glamour, Cosmopolitan, Elle, Marie Claire, koncernami Nivea, Dove, Lexus, Coca-Cola oraz Nike

Tomasz Wiśniewski – laureat Grand Prix poprzedniej edycji Głębi Spojrzenia; z zawodu programista, z zamiłowania fotograf.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz