Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

10. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego GŁĘBIA SPOJRZENIA

10. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego GŁĘBIA SPOJRZENIA

30 kwietnia 2019 o godz. 18:00 w Pubie Stajnia odbył się wernisaż 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Głębia Spojrzenia”. Krakowskie Szkoły Artystyczne od lat są głównym partnerem wydarzenia.

„Głębia Spojrzenia” to konkurs skierowany do studentów, którzy nie zajmują się zawodowo fotografią. Konkurs ma na celu udowodnić, że ważny jest różnoraki sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, niewyuczony, indywidualny, amatorski. Zdjęcia mają pokazywać, że do zrobienia dobrego zdjęcia wystarczy przenikliwe spojrzenie.

Na wernisażu w Pubie Stajnia przy ul. Izaaka 7 prezentowe były liczne prace laureatów tegorocznego konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

 

Profesjonale jury, złożone z teoretyków, jak i praktyków fotografii, nagrodziło młodych artystów, którzy przesłali zdjęcia należące do jednej z trzech kategoriach:

Kategoria I

Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki. Zobaczyć postać pod każdą postacią – oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział – to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby. Ciekawość dziecka i wrażliwość artysty niech zostaną wyzwolone migawką.

Wyróżnienie: Dominika Pulkowska za zdjęcie pt.: „Człowiek z zakupami” oraz Szymon Muszański za zdjęcie pt.: „ Życie na wypasie”.

I miejsce : Bartosz Toboła za zdjęcie pt.: „Przerwa”.

II miejsce : Krzysztof Story za zdjęcie pt.: „Mała” oraz Andrzej Błoński za zdjęcie pt.: „Esencja życia”.

III miejsce : Karina Żurawska za zdjęcie pt.: „ Deux coeurs, quatre yeux”.

 

 

Kategoria II

Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości. Codzienność jest nudna czy inspirująco monotonna? Opraw ją w ramy aparatu i napisz co w niej widzisz. Powszedniość, szarość poranków, czy uliczny gwar – codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

Wyróżnienie: Bartosz Paczkowski za zdjęcie pt.: „ Lunch Time”, Jacek Koślicki „Zabawa, zabawa” oraz Szymon Muszański „ Ostatni”.

 

 

Kategoria III

Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (3 fotografie). Masz trzy ostatnie szanse, aby pokazać wszystko. Tylko ty, aparat i odnaleziona historia. Wzniosła, prozaiczna, romantyczna? Nadzwyczajną sztuką jest wyrazić opowieść obrazem. Jeszcze większą – opowiedzieć ją w trzech ujęciach. Co opiszą Twoje?

Wyróżnienie: Bartosz Gaczyński za zdjęcie pt.: „ RAFA, okrętowy kucharz” oraz Karolina Glanowska „ Artyści światła”.

I miejsce: Tomasz Paździor za zdjęcie pt.: „ Granica światów”.

II miejsce: Oliwia Zajączkowska za zdjęcie pt.: „ Zbiorowa mogiła żołnierzy z bitwy pod Żyrzynem”.

III miejsce: Magdalena Kacperek za zdjęcie pt.: „ Klatka”

 

Prace oceniane były przez profesjonalne jury, w skład którego weszli: Elizabeth Shabo, Bartłomiej Jurecki, Mateusz Skwarczek, Anna Zborowska, Izabela Olczyk, Paweł Płaneta oraz Mateusz Mrozowski.

 

http://www.glebiaspojrzenia.com.pl/

Call Now ButtonZadzwoń teraz