Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Konkurs fotograficzny dla studentów – DISCOVER EUROPE - KSA

Konkurs fotograficzny dla studentów – DISCOVER EUROPE

Discover Europe to największy studencki konkurs fotograficzny w Europie, który jest organizowany przez Związek stowarzyszeń ESN Polska. Konkurs utrzymany jest w tematyce podróży, odkrywania kontynentu i kształtowania tożsamości europejskiej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Podstawowe zasady i przebieg konkursu

Konkurs odbędzie się w dniach 1 marca – 15 kwietnia 2022. Jest przeznaczony dla wszystkich studentów z dowolnej europejskiej uczelni.

 

Nature

 

Prace można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: www.discovereurope.esn.pl, w ramach jednej z trzech kategorii: Nature, Architecture, People.

Jury

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w skład Jury wchodzą osoby z dużym doświadczeniem w dziedzinie fotografii. Są to:
• Dan Rubin
• Marta Machej

W 2 połowie kwietnia odbędą się obrady Jury, podczas których zostaną wybrane 3 zwycięskie prace oraz do 7 wyróżnionych fotografii z każdej kategorii konkursowej.

Nagrody

Na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród! Nagrody są sponsorowane przez między innymi Bielendę, UberEats, Timetravels i wiele innych.

Gala finałowa

Zwieńczeniem konkursu jest uroczysta Gala Finałowa, która będzie miała miejsce w maju 2022. Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody wszystkim Laureatom konkursu z każdej kategorii. W tym samym czasie odbędzie się również wernisaż zwycięskich prac.

Więcej informacji na temat Projektu można zanleźć na stronie www.discovereurope.esn.pl

 

konkurs-fotograficzny

 

O Konkursie

Discover Europe 2022 to już dziewiętnasta edycja największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotografii studenckiej.
Po raz kolejny inspirujemy, odkrywamy i dzielimy się tym, co dla nas najważniejsze – koncepcją naszego wspólnego domu, jakim jest Europa. Już od 2004 roku jesteśmy tu, by poznawać Wasze wizje Starego Kontynentu, a cel i założenia Konkursu od początku pozostają takie same – nawiązanie dialogu międzykulturowego między studentami polskimi i zagranicznymi oraz wspieranie aspirujących, młodych fotografów.

 

Dan Rubin

Dan jest wielokrotnie nagradzanym projektantem, fotografem i dyrektorem kreatywnym pracującym na całym świecie, mieszkającym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jest członkiem jury IPA i WPO Academy, współkuratorem wystawy fotografii portretowej 100 | 50 | 1 oraz gospodarzem cyklu Apple Event Meet The iPhone Photographer.

Dan przemawia na konferencjach na całym świecie, takich jak An Event Apart, The Photography Show, South by Southwest, UX London i WPPI. Prowadzi warsztaty z projektowania i fotografii. Udziela konsultacji w zakresie projektowania produktu, user experience, fotografii, komunikacji marki. Jako jeden z pierwszych beta-testerów Instagrama i prelegent na pierwszej na świecie konferencji fotografii mobilnej.

Dan podróżuje po całym świecie, realizując zlecenia fotograficzne dla takich klientów, jak Alfa Romeo, Barbour, Jack Daniels i wielu innych.

Opublikowany autor i ekspert gościnny dla The Guardian, The Telegraph i The British Journal of Photography.

Marta Machej

Marta jest fotografką z Warszawy, samoukiem mającym na sw im koncie wiele publikacji oraz wystaw, w tym w takich magazynach jak L’Officiel czy Forbes.

Skupiająca się na portrecie i modzie pokazuje, że w dzisiejszym świecie nadal można ukazywać świat i ludzi naturalnie, bez retuszu. W swojej pracy najbardziej ceni ludzi, naturalność, skupienie się na emocjach i prostocie. Czarno białe, uśmiechnięte portrety to jej znak rozpoznawczy. W 2019 wygrała Viva!Photo Awards w kategorii Uroda serią ujęć beauty. W 2022 światło ujrzy jej autorski Projekt „Kobieta Prawdziwa”, pokazujący kobiety sukcesu bez żadnego retuszu.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz