Konkurs dla projektantów Złota Nitka 2013

Zbliża się XXI Konkurs dla Projektantów Ubioru Złota Nitka 2013. 17 maja po raz kolejny Łódź stanie się stolicą mody i miejscem, na które zwrócą uwagę projektanci, producenci odzieży, media i osobowości branży. Celem konkursu jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz ich późniejsza promocja. Dzięki Złotej Nitce swoje pierwsze kroki w branży stawiali jej laureaci: Maciej Zień, Monika Onoszko, Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy duet Paprocki&Brzozowski. Teraz dzięki ugruntowanej pozycji zawodowej wspierają konkurs – będąc ambasadorami tego wydarzenia.

Złota Nitka 2013 to bez wątpienia święto mody, które gwarantuje niezapomniane przeżycia i wyjątkowych gości. Młodzi adepci sztuki projektowania ubioru właśnie dzięki udziałowi w finale konkursu Złota Nitka często po raz pierwszy uczestniczą w profesjonalnym pokazie mody. Często jest to również ich debiut w oczach branży modowej, publiczności i mediów. Mają też szansę na nawiązanie cennych kontaktów, mogą ubiegać się o staże i nagrody mogące ułatwić im zawodowy start w branży fashion. Jury konkursu Złota Nitka 2013 to bez wątpienia największe nazwiska branży fashion: Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski, Monika Onoszko, Agata Wojtkiewicz, Anna Jatczak, Rafał Michalak, Łukasz Jemioł¸ Sabrina Pilewicz, Michał Szulc, Hanna Gajos, Barbara Mietkowska, Katarzyna Tusk, Joanna Przetakiewicz a także Mona Kinal.

W tej edycji Złota Nitka 2013 Jury do konkursu zakwalifikowało osiemnaście kolekcji polskich projektantów. W konkursie nagrodzone zostaną nie dwie a trzy kolekcje dzięki wsparciu finansowemu i strategicznemu partnerstwu z miastem Łódź przyznana zostanie nagroda główna w wysokości 20 000 oraz dwa wyróżnienia po 10 000 zł każde.

W finale znaleźli się absolwenci SAPU: Michał Wójciak, Ola Bajer, Iga Szuchiewicz

Zapraszamy na stronę: www.zlotanitka.com
Odwiedź też facebooka: https://www.facebook.com/zlotanitka i bloga: http://zlotanitka.wordpress.com/

Niech święto mody, kreatywności i młodości trwa!

ZLOTA_NITKA2013_facebook_338_200_72dpi